Reklama

Gaz

Zmiana na stanowisku Ministra Energii? "Rozmowy w tym tygodniu"

Już w tym tygodniu mają odbywać się rozmowy z kandydatami, mogącymi zastąpić Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Główną przyczyną rozważania jego odwołania ma być niezadowalające tempo reform polskiego górnictwa.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Dziennik Gazetę Prawną już w tym tygodniu mają odbyć się rozmowy z potencjalnymi następcami Krzysztofa Tchórzewskiego. Gazeta podaje, że mimo wcześniej pojawiających się pogłosek dotyczących odwołania Ministra, tym razem jego sytuacja jest naprawdę trudna.

Przyczyną, z powodu której rozważana jest dymisja Krzysztofa Tchórzewskiego, jest brak rozwiązania problemów polskiego górnictwa. Komisja Europejska wciąż nie podjęła decyzji w sprawie udzielenia zgody na przeprowadzenie programu pomocowego dla Polskiej Grupy Górniczej, wyraża również wątpliwości dotyczące restrukturyzacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Katowickiego Holdingu Węglowego.

Wśród potencjalnych następców Ministra Tchórzewskiego gazeta wymienia Piotra Naimskiego - Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej. Pojawiają się również głosy dotyczące tego, że zdymisjonowany zostanie również Grzegorz Tobiszowski - wiceminister energii. Niektóre górnicze związki zawodowe domagają się również dymisji Wojciecha Kowalczyka, który odpowiada obecnie za negocjowanie notyfikacji programu pomocowego dla polskiego górnictwa.

Zobacz także: Australijczycy zainwestują w śląski węgiel

Zobacz także: Gawęda: Widzę "światełko w tunelu" dla polskiego górnictwa

Reklama

Komentarze

    Reklama