Reklama

Chemia

Zakład produkcji polipropylenu uzyskał zgody korporacyjne Grupy Azoty

Fot. Azoty
Fot. Azoty

Projekt „Polimery Police” uzyskał ostatnią niezbędną zgodę korporacyjną w Grupie Azoty – zgodę Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki PDH Polska S.A. To oznacza, że nie ma przeszkód, aby przejść do kolejnego etapu realizacji projektu. Będzie nim podpisanie umowy na zakup licencji na polipropylen.

- Zakładamy, że jeszcze w grudniu tego roku podpiszemy taką umowę. Projekt ma strategiczne znaczenie dla całej Grupy. Pozwoli na poszerzenie działalności pozanawozowej, dywersyfikację przychodów, dodatkowe zyski. Spowoduje też nie tylko poszerzenie portfolio produktów Grupy Azoty, ale co równie ważne, spłaszczenie cykliczności biznesu – mówidr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

Zobacz także: Grupa Azoty planuje budowę instalacji polipropylenowej

W PDH Polska trwa proces związany z wyłonieniem licencjodawcy technologii do produkcji polipropylenu oraz przyszłego generalnego wykonawcy inwestycji w formule „pod klucz” za cenę ryczałtową. Spółka posiada już licencję na technologię Oleflex do produkcji propylenu metodą odwodornienia propanu. Polimery Police to kompleks produkcyjny mający się składać z instalacji do produkcji propylenu i polipropylenu, portu z bazą zbiorników surowcowych oraz infrastrukturę pomocniczą i logistyczną.

Grupa Azoty to zdecydowany lider w Polsce i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Grupa zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych oraz 3 pozycję w produkcji PPA6. Takie produkty jak melamina, kaprolaktam, alkohole OXO czy biel tytanowa mają równie silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W maju 2017 roku Grupa zaprezentowała zaktualizowaną strategię do roku 2020. Wśród kluczowych kierunków rozwoju znajdują się: ukończenie procesu konsolidacji Grupy Kapitałowej, wzmocnienie pozycji wśród liderów rozwiązań dla rolnictwa w Europie, umocnienie drugiego filaru operacyjnego poprzez rozwój działalności pozanawozowej oraz generowanie i wdrażanie innowacji będących dźwignią rozwoju sektora chemicznego.  

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. wchodzi w skład Grupy Azoty S.A. jest największą w regionie zachodniopomorskim spółką giełdową. Spółka Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. zatrudnia ponad 2500 osób.

Zobacz także: Rozwój energetyki jądrowej w Polsce „doda pary” Grupie Azoty? [KOMENTARZ]

kn/Azoty

 

Reklama
Reklama

Komentarze