Reklama

Gaz

Wiceprezes PGNiG: Zainwestujemy miliard złotych w innowacje

Fot. www.pgnig.pl
Fot. www.pgnig.pl

W perspektywie roku 2026 zamierzamy zainwestować w innowacyjne projekty około miliarda złotych - deklarował Łukasz Kroplewski, wiceprezes PGNiG ds. rozwoju podczas dyskusji w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

„Strategia obliczona jest do 2022, ale my patrzymy trochę dalej do roku 2026 - do tego czasu w efektywny sposób chcemy zainwestować w innowacje ok. miliard złotych” - zadeklarował Łukasz Kroplewski podczas dyskusji pt. „Nie tylko energia”.

„Rozpoczynamy projekty we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu, niektóre z nich są wręcz kosmiczne - mam tu na myśli np. przedsięwzięcie w ramach, którego chcemy (rzecz jasna nie sami) zbudować satelitę satelitę i wykorzystać ją m.in. do przetwarzania informacji, których mamy mnóstwo - obsługujemy wszakże ponad 7 mln klientów” - mówił Kroplewski.

Wiceszef PGNiG zwrócił uwagę, że efekty jednych działań widać wcześniej (Z, zaś innych później i jest to zwyczajna sytuacja, która nie powinna obniżać np. motywacji do ich podejmowania.

„Skupiłbym się na tym, dzięki czemu można efektywnie iść do przodu - to np. formuła open innovation, w ramch której spotykamy się z małymi i średnimi przedsiębiorcami, którzy podpowiadają nam, stojąc nieco z boku, co można byłoby zrobić lepiej” - klarował Łukasz Kroplewski.

Menadżer podkreślił, że spółka, którą reprezentuje nie tylko mówi o innowacjach, ale również aktywnie realizuje współpracę np. ze start-upami - obecnie jest to ok. 5 wspólnych projektów.

Zobacz także: Baltic Pipe w zamian za farmy wiatrowe

Zobacz także: Woźniak do wiceszefa KE: "Apelujemy o przestrzeganie europejskiego prawa ws. OPAL"

Komentarze