Reklama

Ropa

Wiceprezes PERN dla Energetyka24: Podtrzymujemy plany rozbudowy terminalu naftowego w Gdańsku

Podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy przedstawiciele świata polityki i biznesu dyskutowali o sprawach kluczowych dla gospodarki Polski. Duże część rozmów dotyczyła branży energetycznej. Jednym z tematów była kwestia dodatkowych dostaw ropy do Polski dzięki rozbudowie terminalu naftowego w Gdańsku. Na ten temat wypowiedział się dla specjalnego wydania programu SKANEREnergetyka24 Rafał Miland, Wiceprezes Zarządu PERN S.A

Podtrzymujemy plany rozbudowy terminala naftowego do roku 2020. Co więcej rozpoczęliśmy już działania związane z tą rozbudową. W tej chwili jesteśmy na etapie działań przygotowawczych związanych z uzyskiwaniem odpowiednich pozwoleń budowlanych, decyzji środowiskowych i tego typu oprzyrządowania prawnego niezbędnego dla tego typu inwestycji.

Rafał Miland, Wiceprezes Zarządu PERN S.A

Zupełna nowość – przygotowujemy inwestycję związaną z budową drugiej nitki rurociągu pomorskiego. Rurociągu, który transportuje ropę naftową na kierunku Gdańsk – Płock. W chwili obecnej ten rurociąg jest jednonitkowy i pracuje w systemie rewersyjnym. (…) Inwestycja w rurociąg pomorski wydaję się być kluczową z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Rafał Miland, Wiceprezes Zarządu PERN S.A

Komentarze