Reklama

Elektroenergetyka

Wiceprezes Energi dla Energetyka24 TV: Jesteśmy pionierem elektromobilności

W rozmowie z Energetyka24, wiceprezes Energi, Przemysław Piesiewicz, wypowiedział się na temat strategii firmy dotyczącej elektromobilności. Jego zdaniem Energa jest pionierem tego segmentu w Polsce.

"Energa od wielu lat jest liderem na rynku elektromobilności w Polsce. Jako pierwsza wprowadziła tę ideę w naszym kraju. Posiadamy sieć instalacji ładowarek samochodowych. Jesteśmy członkiem nowej firmy Electromobility Poland, która ma za zadanie budowanie ekosystemu elektromobilności w Polsce" - powiedział.

Piesiewicz zauważył, że segment ten jest dużą szansą na nowe zyski dla Energi.

"Wydaje się nam, że jest to konieczny system, ponieważ daje nam możliwość sprzedaży nowych produktów, wyjścia z nową ofertą na rynek, przede wszystkim powoduje skok cywilizacyjny jeśli chodzi o polską gospodarkę" - stwierdził.

"Proszę spojrzeć na ilość patentów, jakie są na świecie w tej chwili notyfikowane. Najwięcej patentów jest właśnie w elektromobilności, więcej niż w biotechnologiach" - stwierdził. "Jestem przekonany, że elektromobilność to będzie dobry biznes i skok cywilizacyjny dla gospodarki" - dodał wiceprezes.

"W rozmowie pojawił się również temat inteligentnych sieci energetycznych. Energa od początku stawia na bardzo inteligentne sieci energetyczne. Jesteśmy po opublikowaniu strategii, w której deklarujemy stuprocentową ilość liczników AMI do 2025 roku" - powiedział Piesiewicz.

"Taki sposób działania spowoduje przywiązanie klienta do nas oraz większą wiedzę o kliencie i jego potrzebach w firmie. Wydaje się nam, że innowacyjność jest jedynym motorem postępu w energetyce, w tak dynamicznej gospodarce jaką teraz mamy. Mówiliśmy przed chwilą o samochodach. Patrzymy na samochody jako na systemy bateryjne, które mogą służyć nam do bilansowania lokalnej sieci dystrybucyjnej" - dodał.

Energa cały czas będzie starała się o to, aby jej innowacje były na najwyższym poziomie- podsumował wiceprezes. 

Zobacz także: Prezes Energi dla Energetyka24 o planach inwestycyjnych spółki

Komentarze