Trzaskowski: budowa elektrowni atomowej powinna być przedmiotem debaty

25 czerwca 2020, 13:05
34622398244_d93ac374e3_c
Fot. European People's Party / Flickr

Ewentualna budowa elektrowni atomowej powinna być przedmiotem debaty ze społeczeństwem - ocenił w czwartek w Ostrołęce kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Jego zdaniem inwestycja ta może zakończyć się tak, jak budowa elektrowni Ostrołęka C.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zorganizował konferencję prasową w Ostrołęce, na tle rozpoczętej, ale nie dokończonej elektrowni Ostrołęka C. 

"Chcę jasno powiedzieć, to nie może tak wyglądać. Rząd powinien jasno odpowiedzieć na pytania co tutaj będzie, czy ta inwestycja w innej formule będzie kontynuowana, czy nie. Jeżeli rząd na te pytania nie odpowie, będziemy mieli plan, jak to miejsce zagospodarować tak, by przede wszystkim służyło Ostrołęce" - mówił Trzaskowski. 

Przekonywał, że rząd proponuje inwestycje "nie mające nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem".

Trzaskowski zwrócił uwagę, że prezydent Andrzej Duda w USA podpisał wstępne porozumienia dotyczące budowania w Polsce elektrowni atomowej. "Trzeba jasno postawić pytania, co to są za technologie. I przede wszystkim postawić pytania, czy decyzja o budowaniu elektrowni atomowej nie powinna być przedmiotem debaty ze społeczeństwem" - powiedział kandydat.

"Obawiam się, przy zdolności tego rządu do realizacji takich inwestycji może się to skończyć dokładnie tak jak w Ostrołęce" - dodał. (PAP)

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Rafau
czwartek, 25 czerwca 2020, 18:40

A po co nam elektrownie prawda ? Przecież są w Francji.Po co coś produkowac jak można kupować.Ale stop-w sumie za co.Guru ekonomii inaczej.

xxx
czwartek, 25 czerwca 2020, 16:51

Nie pamiętam żeby PO prowadziło konsultacje ze społeczeństwem czy podnosić vat czy podnosić wiek wyborczy albo budować czy nie budować elektrownie atomową.

Dax
czwartek, 25 czerwca 2020, 16:44

Mam pytanie do Pan Trzaskowskiego: czy uważa Pan, ze rezygnacja z węgla w energetyce, tzw. dekarbonizacja gospodarki, też powinna być „przedmiotem debaty ze społeczeństwem”? Co Pan by zaproponował, jeżeli „społeczeństwo w debacie” opowiedziało by się przeciwko dekarbonizacji?

Czajka
czwartek, 25 czerwca 2020, 16:19

I to mi wystarczy by moja opinia o Rafau się umocniła.Szkodnik i tyle.

polak
czwartek, 25 czerwca 2020, 15:22

to nie debatowaliście jak wasz kolega zarabiał gruby hajs w tej atomowej spółce ?

Tweets Energetyka24