Orlen się zieleni. „Zakładamy intensywny rozwój zeroemisyjnej energetyki”

29 kwietnia 2021, 17:54
550_800_crop__p0admi_Czesipolubilistacji5833331
Fot.: PKN Orlen
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Zakładamy intensywny rozwój zeroemisyjnej energetyki, zarówno w ramach budowy własnych mocy jak i przejęć działających już aktywów – poinformował zarząd płockiego giganta na czwartkowej konferencji wynikowej.

Przedstawiciele Grupy Orlen – analizując wyniki za pierwszy kwartał 2021 roku – duży nacisk położyli na kwestię budowy nowych, zeroemisyjnych aktywów spółki. Zwrócono uwagę przede wszystkim na rozwój energetyki wiatrowej.

„Będziemy się ubiegać o dalsze koncesje w polskiej części Bałtyku” – stwierdził wiceprezes Zbigniew Leszczyński, nawiązując do podjętych już przez Orlen działań na rzecz budowy morskiej farmy wiatrowej o mocy 1,2 GW.

Płocka spółka stawia również na wiatraki na lądzie. „Do portfela odnawialnych źródeł energii Grupy Orlen dołączyła farma wiatrowa Kanin o mocy 50 megawatów. Akwizycja ta wpisuje się w strategię Orlen 2030, zakładamy intensywny rozwój zeroemisyjnej energetyki, zarówno w ramach budowy własnych mocy jak i przejęć działających już aktywów. W związku z tym zakładamy, że nie jest to ostatnia nasza akwizycja” – stwierdził wiceprezes Orlenu.

image

 Reklama

Polski naftowy gigant podkreśla, że działania na rzecz zmniejszenia ciężaru środowiskowego mają charakter kompleksowy i dotyczą rozmaitych pól działalności. „W Grupie Energa rozpoczęliśmy prace związane z planowaną budową farmy fotowoltaicznej o mocy 100 MW. Z kolei w Orlen asfalt rozpoczęliśmy prace nad specjalnym typem asfaltów charakteryzujących się mniejszym będzie śladem węglowym (…), trwają też prace nad włączeniem stacji pojazdów elektrycznych Grupy Energa do sieci Orlen, dzięki czemu wkrótce będziemy liderem w tym zakresie. Szacujemy, że będziemy mieć około 400 takich punktów ładowania samochodów elektrycznych, widzimy, jak rośnie zapotrzebowanie, klienci o to pytają” – dodał z kolei wiceprezes Jan Szewczak.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
AA
czwartek, 29 kwietnia 2021, 21:08

To ile ten prund będzie kosztował

rob ercik
czwartek, 29 kwietnia 2021, 20:00

Tik tak, w 2019 roku oddaliśmy Duńczykom potężne połacie Bałtyku ...

piątek, 30 kwietnia 2021, 00:41

Gdybyśmy Rosji oddali to byś nie płakał?

Tweets Energetyka24