Kolejny dostawca energii w Wielkiej Brytanii ogłasza bankructwo

23 listopada 2021, 15:09
3580748194_1152cbecd6_z
Fot. flickr

Bulb Energy, będący siódmym co do wielkości dostawcą energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii, zmuszony był ogłosić bankructwo. Za decyzją tą stoją rosnące ceny gazu ziemnego na europejskich rynkach. 

Firma dostarczała energie do 1.7 miliona gospodarstw domowych, posiadając 6 proc. udziałów w dostawach w Wielkiej Brytanii. Jak zauważają analitycy, spółka jest obecnie ostatnią na liście ponad 20 dostawców, którzy zbankrutowali od początku września tego roku.

Do tej pory niewypłacalni dostawcy byli na tyle „mali” na rynku, że ich klienci byli przechwytywani przez konkurencyjne spółki, jednak Bulb uważany jest za zbyt poważną spółkę, by mogła zostać przejęta przez rywali. 

W związku z tym spółka uruchomiła „administrację specjalną”, dzięki której uda się utrzymać ciągłość dostaw energii do odbiorców od upadłego dostawcy.

Bulb Energy jeszcze w lipcu określała się mianem „najszybciej rozwijającej sie firmy w Europie”

Reklama

Reklama

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
lukasz
środa, 24 listopada 2021, 08:42

Rok 2021 pokazuje w całej okazałości wady OZE. System energetyczny potrzebuje źródeł OZE i tych stabilnych na paliwa kopalne oraz biomasę. Kiedy nie pracuje OZE należy coś włączyć najczęściej mówi się o gazie ale gaz przecież jest drogi!! a będzie jeszcze droższy bo polityka UE wymusza budowanie źródeł gazowych bo są szybkie i tanie w budowie ale w eksploatacji już najdroższe.

Tweets Energetyka24