Reklama

Gaz

W 2022 PGNiG gotowy na przeorientowanie dostaw gazu

Prezes PGNiG, Piotr Woźniak, poinformował akcjonariuszy o koniecznych zmianach w „portfelu importowym” firmy po roku 2022 - w tym terminie wygasa obowiązujący kontrakt z Gazpromem. W jego opinii najbardziej perspektywicznym kierunkiem rozwoju wydaje się obecnie Norwegia, ale grupa prowadzi także badania rynku pod kątem sprowadzania LNG.

"Portfel importowy PGNiG wymaga opracowania nowej strategii pozyskiwania gazu po 2022 roku. Kierunek norweski wydaje się najbardziej perspektywiczny. Równocześnie spółka prowadzi pogłębione analizy wykorzystania dostaw gazu LNG" - pisze Piotr Woźniak, cytowany przez PAP.

Prezes PGNiG zaznaczył równocześnie, że powyższe słowa zostaną wkrótce przekute w dokumenty i realne działania: ”Obie opcje znajdą swoje odzwierciedlenie w aktualizowanej strategii grupy, której prezentacja planowana jest na początku II kwartału 2016 r. (…) Przed zarządem stoi potrzeba dopasowania struktury do aktualizowanej strategii. Kontynuowany będzie program poprawy efektywności i profesjonalizacja działalności w poszczególnych segmentach. W nadchodzącym roku ugruntujemy naszą pozycję na polskim i europejskim rynku energii poprzez budowę wartości grupy kapitałowej PGNiG" - czytamy w liście.

Zobacz także: Drugi gazoport i Baltic Pipe polem kooperacji Lotosu i PGNiG?

Zobacz także: Gazprom sięga po kredyt z Chin: "Największy w historii"

Reklama

Komentarze

    Reklama