Ukrainie grozi niedobór oleju napędowego. „Winni Rosjanie i Białorusini”

6 maja 2021, 16:53
Fot. Pixabay : ilustracyjne
Fot. Pixabay / ilustracyjne

Ukrainie grożą niedobory niektórych produktów ropopochodnych, aby im zapobiec koniecznym jest podjęcie negocjacji z Rosją - uważa Siergiej Fedorenko, dyrektor handlowy firmy Ukrgasvydobuvannya.

Nieco wcześniej media informowały, że w maju na Ukrainie może zabraknąć oleju napędowego. Sytuacja jest związana z planowanym remontem białoruskiej rafinerii w Mozyrzu oraz ograniczeniem dostaw z Federacji Rosyjskiej.

Fedorenko zwrócił uwagę w wywiadzie, że olej napędowy z Rosji i Białorusi stanowi ponad 40% całkowitego wolumenu importowego tego paliwa na Ukrainę. Podkreślił również, że w ostatnich miesiącach Rosjanie znacząco zmniejszyli dostawy.

Zdaniem menadżera „normalna sytuacja” ma miejsce, gdy ok. 50% zapotrzebowania pokrywane jest dzięki krajowym zakładom, a reszta poprzez import - „tam gdzie jest taniej”. Fedorenko uważa, że Kijów nie uniknie w maju deficytu popularnego „diesla” - pytanie brzmi: jakich będzie on rozmiarów?

Reklama
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 11
rob ercik
czwartek, 6 maja 2021, 20:35

Tik tak, ukrzincy martwią się o niedobór wody na Krymie? O godny pocowzk ofiar Rzezi Wołyńskiej?

xxccvvbb
czwartek, 6 maja 2021, 20:24

Chyba chodzi o wojnę. Cena diesla poszybuje w górę. Obrotni żołnierze opróżnią magazyny wojskowe z "ropy", a w chwili uderzenia okaże się że czołgi wszakże są ale nie rabotajut.

xd
czwartek, 6 maja 2021, 19:13

następny k.. gebels pomiot po akcji wisła

Davien
niedziela, 9 maja 2021, 18:53

Ciekawie nazywał Ławrowa:))

piątek, 7 maja 2021, 23:43

Znowu ta Rosja

Tweets Energetyka24