Reklama

Górnictwo

Trwa restrukturyzacja KWK Krupiński. "Duże zainteresowanie pracowników"

Po pierwszym tygodniu funkcjonowania punktu informacyjnego w kopalni Krupiński 326 pracowników zadeklarowało chęć przeniesienia do konkretnych kopalń należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej - informuje JSW w komunikacie.

W tym samym czasie 140 osób zadeklarowało również chęć skorzystania z pakietu osłonowego gwarantowanego przez ustawę o funkcjonowaniu węgla kamiennego. 10 osób chce skorzystać z jednorazowych odpraw pieniężnych, 117 pracowników dołowych oraz 17 pracowników przeróbki chcą przejść na urlop górniczy. 

Przypomnijmy, w najbliższym czasie 40 osób z Krupińskiego zostanie przeniesionych na kopalnie Budryk i Pniówek. To pracownicy inżynieryjno-techniczni oraz grupa elektryków.  

Po przejściu do innej kopalni JSW pracownicy Krupińskiego zachowają wynagrodzenie na porównywalnym poziomie, będą mogli bez żadnych przeszkód korzystać z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz być członkami Kas Zapomogowo-Pożyczkowych. Jednym z podstawowych kryteriów decydującym o nowym miejscu pracy będzie zachowanie obecnego składu brygad, a także w miarę możliwości miejsce zamieszkania oraz zadeklarowana przez pracownika chęć podjęcia pracy w wybranej kopalni. Co ważne, nikt  nie dostanie nowej umowy o pracę, a jedynie aneks zmieniający miejsce pracy, który zostanie zawarty w drodze porozumienia stron.

Pracownicy Krupińskiego nie będą przenoszeni na kopalnię Knurów-Szczygłowice ze względu na toczący się tam aktualnie proces standaryzacji płac.

Zobacz także: Ze śląskich kopalń znika węgiel wart miliony. Śledczy pozostają bezradni

Zobacz także: Szyszko: polskie bezpieczeństwo energetyczne zależy od węgla

Reklama

Komentarze

    Reklama