W tym samym czasie 140 osób zadeklarowało również chęć skorzystania z pakietu osłonowego gwarantowanego przez ustawę o funkcjonowaniu węgla kamiennego. 10 osób chce skorzystać z jednorazowych odpraw pieniężnych, 117 pracowników dołowych oraz 17 pracowników przeróbki chcą przejść na urlop górniczy.
Przypomnijmy, w najbliższym czasie 40 osób z Krupińskiego zostanie przeniesionych na kopalnie Budryk i Pniówek. To pracownicy inżynieryjno-techniczni oraz grupa elektryków.
Po przejściu do innej kopalni JSW pracownicy Krupińskiego zachowają wynagrodzenie na porównywalnym poziomie, będą mogli bez żadnych przeszkód korzystać z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz być członkami Kas Zapomogowo-Pożyczkowych. Jednym z podstawowych kryteriów decydującym o nowym miejscu pracy będzie zachowanie obecnego składu brygad, a także w miarę możliwości miejsce zamieszkania oraz zadeklarowana przez pracownika chęć podjęcia pracy w wybranej kopalni. Co ważne, nikt nie dostanie nowej umowy o pracę, a jedynie aneks zmieniający miejsce pracy, który zostanie zawarty w drodze porozumienia stron.
Pracownicy Krupińskiego nie będą przenoszeni na kopalnię Knurów-Szczygłowice ze względu na toczący się tam aktualnie proces standaryzacji płac.
Zobacz także: Ze śląskich kopalń znika węgiel wart miliony. Śledczy pozostają bezradni
Zobacz także: Szyszko: polskie bezpieczeństwo energetyczne zależy od węgla