Reklama

Atom

Terroryści szpiegowali szefa programu nuklearnego

  • Fot. policja.pl
    Fot. policja.pl

Komórka Daesh, stojąca za zamachami terrorystycznymi w Paryżu, starała się uzyskać informacje dotyczące dyrektora belgijskiego programu nuklearnego. Świadczący o tym materiał policja znalazła w mieszkaniu, z którego korzystali islamiści.

Do informacji na ten temat dotarł dziennik La Derniere Heure. Tropy, które pozostawili terroryści odpowiedzialni za zamachy w Paryżu, doprowadziły śledczych do znajdującego się w Belgii mieszkania - został w nim znaleziony materiał wideo, na którym widać m.in. obraz z kamery skierowanej na frontowe drzwi domu dyrektora.

Analizując trasy autobusów widocznych na materiale służbom udało się znaleźć prawdopodobne miejsce umiejscowienia kamery. Okazało się, że była ona ukryta w krzakach i służyła do obserwacji domu dyrektora rozwoju belgijskiego programu nuklearnego. Kamera została zainstalowana przez dwóch niezidentyfikowanych mężczyzn. Do tej pory nie ustalono jednak, czy film został nagrany przed, czy po atakach w Paryżu i w jaki sposób terrorystom udało się uzyskać adres zamieszkania naukowca.

Zobacz także: Wznowiono prace nad budową elektrowni atomowej w Kaliningradzie

Zobacz także: ME: Nie rezygnujemy z budowy elektrowni atomowej

Reklama

Komentarze

    Reklama