Reklama

Gaz

Szydło: Amerykańskie LNG jest elementem strategii bezpieczeństwa Polski

Fot. Piotr Maciążek/Energetyka24
Fot. Piotr Maciążek/Energetyka24

Pierwsza w historii dostawa amerykańskiego LNG do terminalu w Świnoujściu odbyła się w uroczystej oprawie podkreślającej historyczny charakter tego wydarzenia. Obecna na uroczystości premier Beata Szydło podkreśliła starania obecnego rządu w urzeczywistnieniu celu jakim była dywersyfikacja źródeł energii.

„Drogą, którą wybrał polski rząd jest drogą w dobrym kierunku i będziemy kontynuować ten kurs” – powiedziała premier Szydło podkreślając, że dostawa amerykańskiego LNG do terminalu im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu jest pierwszym transportem tego surowca do tej części Europy. „Przede wszystkim jednak jesteśmy skuteczni. Osiągamy coraz lepsze rezultaty, coraz bardziej satysfakcjonujące nas wyniki ekonomiczne” – dodała szefowa polskiego rządu. 

Premier oświadczyła, że realizowany transport amerykańskiego LNG jest istotnym elementem strategii zapewnienia bezpieczeństwa państwa. „Odmieniamy wyrażanie 'bezpieczeństwo' przez wszystkie przypadki przy niemal każdej okazji, ponieważ tak rozumiemy rolę funkcjonowania państwa – jako gwaranta godnego życia i rozwoju dla swoich obywateli w bezpiecznym kraju”.

Zobacz także: Zobacz także: Pierwsza dostawa amerykańskiego LNG do Polski. Realny sukces? [ANALIZA]

„Właśnie takie dni jak dzisiaj, które przechodzą do historii, ponieważ ten pierwszy transport gazu ze Stanów Zjednoczonych do Polski na pewno będzie w przyszłości odnotowywany w podręcznikach do historii, jest tym symbolicznym dniem, kiedy możemy powiedzieć, że polska rzeczywiście realizuje idee bezpiecznego kraju. I chcemy być państwem bezpiecznym, dającym również to poczucie bezpieczeństwa także naszym partnerom i sąsiadom” – oświadczyła premier Szydło.

Reklama

Komentarze

    Reklama