• Partner główny
    Logo Orlen

OZE

Szpiegostwo przemysłowe w Tesla Motors

Amerykański koncern Tesla Motors złożył pozew przeciwko jednej ze spółek Quest Integrity Group oskarżając ją o szpiegostwo przemysłowe. W pozwie zawarta jest informacja o tym, że dyrektor finansowy spółki próbował podszywać się pod prezesa Tesli.

W środę sąd w Santa Clara w Kalifornii otrzymał pakiet dokumentów mających świadczyć o działaniach, których miał dopuszczać się Todd Katz - dyrektor finansowy jednej ze spółek Quest Integrity Group. Pracownik spółki miał podejmować działania mające na celu uzyskanie informacji niepotrzebnych z punktu widzenia jego zadań. 

Todd Katz miał również podszywać się pod Elona Muska - prezesa Tesla Motors. Z adresu mailowego podobnego do tego, którego używał prezes amerykańskiego koncernu miał on wysłać e-mail, w którym żądał wysłania mu prognoz cenowych i listy zamówień na najnowszy model samochodu produkowanego przez koncern: Tesla Motors 3.

W pozwie została zawarta informacja, że prób wyłudzenia informacji miał podjąć się nie tylko Katz, ale również kilku innych pracowników Quest Integrity Group. Dlatego też Tesla domaga się rekompensaty finansowej od spółki. Pozwane przedsiębiorstwo nie skomentowało sprawy. Quest Integrity Group odpowiada za obsługę księgową Tesla Motors.

Zobacz także: PKEE: Polska powinna rozwijać sektor elektromobilności

Zobacz także: Wiceminister energii: sytuacja systemu elektroenergetycznego lepsza niż w ubiegłym roku

Komentarze