Spółka PGE Paliwa na sprzedaż

4 sierpnia 2020, 09:33
840_472_matched__qdxgan_840472matchedp2r1xsPGE3
Fot. Energetyka24 / ilustracyjne
Energetyka24
Energetyka24

Zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej podjął decyzję o sprzedaży spółki PGE Paliwa. Trwają negocjacje z zainteresowanymi podmiotami.

Zarząd PGE rozpoczął proces negocjacji z podmiotami zainteresowanymi zakupem spółki PGE Paliwa (dawniej EDF Paliwa - przed przejęciem polskich aktywów EDF przez PGE w listopadzie 2017 roku). Ze względu na trwający proces negocjacji z potencjalnymi kontrahentami, PGE nie ujawnia szczegółów prowadzonych rozmów. Decyzja ta ma na celu uproszczenie struktury i procesów operacyjnych Grupy PGE, a także jest spójna z oczekiwaniami Ministerstwa Aktywów Państwowych wobec spółek sektora energetycznego z udziałem Skarbu Państwa.

Spółka PGE Paliwa realizuje dostawy węgla pochodzącego z importu głównie dla klientów zewnętrznych, zlokalizowanych w większości w północnej Polsce, a także w niewielkiej części na potrzeby Elektrociepłowni Wybrzeże. Jest importerem jakościowego i wysokoenergetycznego węgla. Wartością spółki PGE Paliwa jest baza klientów dla których realizowane są dostawy surowca, obejmująca m.in. podmioty z obszaru energetyki cieplnej i zawodowej oraz sektora przemysłowego, doświadczeni pracownicy wyspecjalizowani w handlu paliwem węglowym a także posiadane kontrakty. 

Węgiel dostępny w ofercie PGE Paliwa charakteryzuje się nie tylko niską zawartością popiołu i siarki przy jednocześnie wysokiej wartości opałowej, ale także niską zawartością pierwiastków chemicznych takich jak: chlor, fluor, rtęć czy azot. Takie połączenie parametrów jest poszukiwane i wymagane przez wielu klientów w kraju. Węgiel importowany przez PGE Paliwa dedykowany jest głównie dla tych odbiorców, którzy nie posiadają odpowiednich instalacji oczyszczania spalin, a wobec tego nie mogliby  dotrzymać norm środowiskowych spalając węgiel o innych parametrach jakościowych. (PGE)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24