Saudyjczycy ponownie zmniejszają wydobycie ropy

12 maja 2020, 16:50
23649109174_9ff3b0eb2a_c
Fot. Richard Masoner / Cyclelicious / Flickr

Arabia Saudyjska podjęła decyzję o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń w zakresie wydobycia ropy. Nie wynikają one z porozumienia OPEC+, ale stanowią ponadprogramową inicjatywę Królestwa.

"W czerwcu br. wydobycie ropy na terytorium Królestwa Arabii Saudyjskiej wyniesie 7,5 miliona baryłek dziennie" - poinformowało tamtejsze ministerstwo odpowiedzialne za sektor energii. Oznacza to, że produkcja będzie o milion b/d niższa od poziomu, do którego zobowiązuje porozumienie OPEC+.

„W efekcie całościowa obniżka wydobycia ropy wyniesie ok. 4,8 mln b/d w porównaniu do kwietnia” - czytamy w komunikacie resortu.

Celem dodatkowych redukcji ma być zachęcenie innych stron porozumienia OPEC+ do jego realizacji „a nawet dodatkowego dobrowolnego zmniejszenia produkcji”.

Po Rijadzie podobną decyzję podjęły władze Kuwejtu (dodatkowa redukcja na poziomie 80 tys. b/d) oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich (- 100 tys. b/d).

KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Xd
środa, 13 maja 2020, 07:47

I amerykanie na to pozwalają toć ceny ropy zaś skoczą a mieli nakładać sankcje za takie działania i zaś rosja nie padnie i cały misterny plan....

Peresada
środa, 13 maja 2020, 16:28

Sądzisz że Saudowie nie modelowali zależności swoich działań (niskie ceny, wydobycie, zmniejszenie popytu) w kontekście wyczerpania powierzchni magazynowych, które wymuszają zmniejszenie wydobycia? Myślisz że teraz są zdziwieni i z podkulonym ogonem obniżają wydobycia a za chwilę skończy się kozaczenie? Oni mogą obniżać dziś a juto zwiększyć bo mają najlepszą technologie, blisko porty, nie degradują odwiertów. Czy nie rozumiesz ze o to chodzi? Oni takie huśtawki wydobycia przetrzymają a inni nie. Dlatego to robią, dlatego napompowali wszystkie magazyny łącznie z frachtem , SWOJĄ ropą. To tacy samy bandyci jak ruscy. Tyle że bogaci.

upadły
środa, 13 maja 2020, 20:12

Bo na spekulacjach się najlepiej zarabia. Za to wszyscy oprócz konsumentów odetchną z ulgą. Bo kto by chciał dokładać cały czas żeby ktoś jego ropę przyjął. Tylko trochę stracą Ci co mogli na tym interesie zarobić posiadając wielkie zbiorniki. Taki interes im uciekł i się nie pojawi w najbliższym czasie.

rob ercik
wtorek, 12 maja 2020, 19:18

USA również podążają za sojusznikami i zamyka kolejne szyby i firmy

ciekawy
środa, 13 maja 2020, 14:21

Rosja spaliła już swoją ropę której nikt nie chce?

rob ercik
środa, 13 maja 2020, 21:29

Nie wiem, sprawdź sobie

Tweets Energetyka24