Rosyjskie spółki będą poszukiwać ropy w Syrii

17 grudnia 2019, 12:20
syria russia
Fot.: kremlin.ru

Syryjski parlament zatwierdził umowę z dwoma rosyjskimi spółkami, które mają prowadzić prace poszukiwawcze ropy naftowej.

Zgodę na prowadzenie badań w poniedziałek 16 grudnia otrzymały rosyjskie spółki Merkurij oraz Vilada - informuje agencja informacyjna Prime. Pierwsza ze spółek będzie prowadzić badania na obszarze 9,5 tys. km2. Druga spółka otrzymała zgodę na prowadzenie prac na obszarze 2,2 tys. km2 na północ od Damaszku.

Minister ropy naftowej i surowców mineralnych Syrii Ali Ghanem zaznaczył, że współpraca ze spółką Merkurij została zapoczątkowana jeszcze w 2017 roku podczas spotkania komisji rządowych w Soczi.

KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Niuniu
wtorek, 17 grudnia 2019, 14:07

Jak na razie to syryjska ropę nielegalnie wydobywają amerykanie pod osłonom swoich wojsk a to co wypompowują to natychmiast sprzedają do Turcji. Nawe Trump to potwierdził i dodał, że to teraz Ich ropa. ciekaw tylko kto dostają kasę za jej sprzedaż - US army, CIA czy jakiś cywilny kontraktor?

Davien
środa, 18 grudnia 2019, 03:36

Niuniu, dopóki sa terrorysci w Syrii, a tych pełno, głównie wspieranych przez Rosje to USA jest jak najbardziej legalnie w Syrii. A co do wydobycia ropy to moze jakieś dowody bo 'rewelacje" Sputnika nimi nie sa, podobnie jak tweety Trumpa:)

Nysa
środa, 18 grudnia 2019, 22:40

To Rosja wspiera terrorystów w Syrii , którzy są przeciwnikami Asada ? Ciekawa teza . Stosunkowo niedawno Rosja dużą część tych terrorystów wykończyła Kalibrami.

Tweets Energetyka24