Rosyjska branża energetyczna prosi Putina o wsparcie

30 kwietnia 2020, 16:36
LkKTAWgW01NHlnxUNEZx9AiMryTSNg7R
Fot. www.kremlin.ru

Rosyjskie koncerny energetyczne poprosiły Władimira Putina o wprowadzenie moratorium na zmiany w systemie podatkowym, które mogłyby powodować wzrost obciążeń w latach 2020-2021 - informuje „Kommiersant”.

W minioną środę (29 kwietnia) prezydent Rosji spotkał się z przedstawicielami sektora energetycznego. Rozmowy dotyczyły wsparcia, którego potrzebuje branża, aby zminimalizować skutki pandemii koronawirusa oraz załamania notowań surowców. Ostateczna lista środków zaradczych nie została jeszcze przygotowana.

W wideokonferencji wzięli udział m.in. szefowie takich spółek jak: Łukoil, Rosnieft, NOVATEK, Gazprom czy Rosatom. Obecni byli również przedstawiciele rządu oraz sektora bankowego.

„Jestem pewien, że doświadczenie i potencjał rosyjskich firm energetycznych pomogą im uporać się z dzisiejszymi trudnościami” - powiedział Władimir Putin na wstępie do dyskusji. 

Źródła, na które powołuje się gazeta twierdzą, że menadżerowie poprosili prezydenta m.in. o gwarancje państwowe w zakresie mechanizmów pożyczkowych oraz wprowadzenie moratoruim na wszystkie zmiany w systemie podatkowym, które mogłyby wygenerować dodatkowe koszty w latach 2020-2021. 

Omówiono również zmiany w zakresie przemieszczania się zagranicznych specjalistów odpowiedzialnych za konserwację i obsługę sprzętu. Zaproponowano również wprowadzenie uproszczonej odprawy celnej dla części zamiennych oraz oprzyrządowania wykorzystywanego w branży energetycznej.

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
jrli
poniedziałek, 4 maja 2020, 11:30

Jeżeli nawet najbogatsze firmy proszą o wsparcie to musi być naprawdę niedobrze. U nas wszyscy się jakoś trzymają.

Szach mat w jednym ruchu
niedziela, 3 maja 2020, 15:29

Nawet gazpromik ! A przecież mają takie zyski ? Niuniek co ty na to?

Gazprom
niedziela, 3 maja 2020, 23:19

To jak wygląda wydobycie z łupków -0 czy jeszcze gorzej

Szach mat w jednym ruchu
poniedziałek, 4 maja 2020, 09:25

Właśnie przypłynął do nas transport ! Przy okazji pozdrawiam z Jakucji. Ps masek dalej nie ma,a zboże się kończy !

Alosza
poniedziałek, 4 maja 2020, 15:36

Dobre!

Tweets Energetyka24