Rosja: Minister energetyki zakażony koronawirusem

18 sierpnia 2020, 09:10
xKUEsGnryUz1A8r04sz6HWM8BslMxJ0b
Fot. www.kremlin.ru
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Minister energetyki Aleksander Nowak zakaził się koronawirusem - poinformował we wtorek premier Michaił Miszustin, który sam wcześniej przeszedł infekcję. Nowak nie ma objawów choroby i zamierza wziąć udział w wideokonferencji w środę związanej z OPEC+.

"Minister czuje się dobrze. Przechodzi chorobę bezobjawowo; jutro jest wideokonferencja" - zakomunikowały służby prasowe ministerstwa energetyki.

Miszustin poinformował o chorobie Nowaka na naradzie w Błagowieszczeńsku na Dalekim Wschodzie. Premier wizytuje ten region w ostatnich dniach. Członkowie delegacji i towarzyszący jej dziennikarze są regularnie poddawani testom na obecność koronawirusa. Agencja RIA Nowosti podała we wtorek, że u kilku dziennikarzy test okazał się pozytywny i wracają oni do Moskwy.

Wśród rosyjskich oficjeli, którzy przeszli zakażenie koronawirusem był, prócz premiera, także rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, a także: minister kultury Olga Lubimowa, minister nauki Walerij Falkow i minister budownictwa Władimir Jakuszew, jak również kilku gubernatorów i parlamentarzystów.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24