Rosja: Inwestycje w petrochemię wyniosą ok. 70 mld dolarów

28 kwietnia 2021, 16:48
the-flagpole-2877540_1920

Inwestycje w rosyjski przemysł petrochemiczny mogą w najbliższych 10-15 latach wynieść 40-70 miliardów dolarów - oświadczył wicepremier Aleksander Nowak.

Zdaniem wicepremiera przemysł petrochemiczny w Rosji jest jednym z najszybciej rozwijających się na świecie. Tempo jego wzrostu jest jego zdaniem 1,5 raza wyższe od tempa wzrostu gospodarczego. 

„Szacujemy, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat wysokość inwestycji w tej branży może wynieść ok. 70 miliardów dolarów, powstanie ok. 10 tysięcy miejsc pracy” - mówił Nowak.

Eksport produktów petrochemicznych może wynieść 8-16 mln ton oraz „dodać” do rosyjskiego bilansu eksportowego około 9-18 mld dol. 

Wicepremier uważa, że w dłuższej perspektywie petrochemia jest jedną z najbardziej obiecujących gałęzi gospodarki, dlatego inwestycje w sektor będą kontynuowane.

Reklama
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 12
Fan Daviena
wtorek, 4 maja 2021, 13:45

Czemu dolary a nie onucoruble?

rafiner
czwartek, 29 kwietnia 2021, 01:05

Może zainwestują w jakość, by więcej nie wysyłać klientom zawodnionego gazu albo zanieczyszczonej ropy po której musięliśmy czyścić instalację ( zakładzie pracy ciągłej).

Kolejna pieciolatka
środa, 28 kwietnia 2021, 23:05

Hmm... Towarzysz Stalin mówił, że sprzedaż surowców jest jak sprzedawanie własnego kraju. Wracając do tematu i tego jak stopień przetworzenia surowców wpływa na bogactwo narodów. Japonia, kraj bez surowców naturalnych. W drugiej połowie xx wieku zbudował swoje bogactwo na kupnie tanich nieprzetworzonych surowców i sprzedaży drogich gotowych produktów. Drugi przykład to ZSRR/ Rosja... Komentarz zbędny.

Europejczyk z Alp
czwartek, 29 kwietnia 2021, 09:34

Petrochemia to wlasnie przetwarzanie surowcow naturalnych. Chyba nie rozumiesz podstawowych pojec a zabierasz glos . Jeszcze Amerykancy wam placa za antyrosyjskie wierszowki z Majdana, Ale to gospodarki ani ukrainskiej, ani polskiej, ani amerykanskiego nie polepszy.

Azjata z Uralu
czwartek, 29 kwietnia 2021, 12:28

Wszędzie te antyrosyjskie amerykańcy..... Sprzedawanie surowej ropy i gazu to nie jest żadna petrochemia. Sam nie rozumiesz pojęć którymi usiłujesz potęgę Rosji sugerować ;)

Europejczyk z Alp
czwartek, 29 kwietnia 2021, 14:51

Putin mowi i Robi coraz wiecej jezeli chodzi o przrabianie weglowodorow: gaz, ciekly, bezmetanowy, wodor: Novotek. To dopiero poczatek. Aktion od dawna Robi Chemie w oparciu o weglowodory kopalnie. Uran oferuje Rosja w postaci swietnych technologi atomistycznych . Ruscy zelaza i wegiel sprzedaja w postaci broni. Powiesz ze bron , plastiki, wodor, to nieprzerobione surowce? Bron to akurat najlepiej przerobiony surowiec. Elektrownia atomowa tez. Brakuje ci tendencyjnie wyobrazni. Krajem ktory zyje tylko surowcow bez odrobiny przemysle to Australia: mieso i welna z owiec, wegiel jakiejs rudy, pare szlachetnych kamieni. I to wszystko. Nawet Eskimosi z kosci wieloryba robia ozdobki i je sprzedaja. Australijczycy niczego.

Azjata z Uralu
piątek, 30 kwietnia 2021, 10:49

Co to tego że Putin mówi to się zgodzę. Ale faktem jest że Rosja nadal żyje ze sprzedaży nieprzetworzonych kopalin do tego takiej sobie jakości. I żadne bajdurzenie o "technologiach" nic tu nie zmieni, bo "technologie" Rosja kupuje za granicą.

Europejczyk z Alp
czwartek, 29 kwietnia 2021, 08:56

W twoim komentarzu czterokrotnie zaprzeczasz sobie

czwartek, 29 kwietnia 2021, 12:29

Znowu przyszedłeś walczyć w obronie honoru Rosji? Wojowniku z nad klawiatury.

Europejczyk z Alp
czwartek, 29 kwietnia 2021, 14:37

Latwiej uratowac honor Rosji niz USA. Ale Azja powoli stawia USA do pionu. Bison nagle chce rozmawiac z Rosja a to o klimacie, a to teraz umawia sie.z Putinem na dywaniku w Moskwie, bo go Ruscy olewaja, tak jak Zelenskiego. Stawiam na wygrane konie Rosje i Chiny a nie zdychajace USA. Ruscy i Chiny olewaja sankcje USA. Iran tez. Niemcy tez. USA ma zle perspektywy bo sa zninawidzone przez 70% swiatA. Nic tak nie laczy jak wspolny wrog. Turcja dogadala sie z Rosja. Iran zaczyna dogadywac sie z Arabia Saudyjska. Nie wyglada to dobrze dla Ameryki

kuzorium
piątek, 30 kwietnia 2021, 19:51

"Europejczyk" spieszący ratować honor Rosji :) Ktoś tutaj próbuje ratować honor Ameryki? Jesteś jedynym który ratuje honor obcego kraju, pierwszy który o ameryce wspomniał.

Buczacza
czwartek, 29 kwietnia 2021, 15:25

Od czasu do czasu zerknę na to co masz do przekazania. Już abstrahując od treści merytorycznej. Czy też logicznej. To ktoś kto pisze o obronie honoru rosji! W Polsce na Polskim forum . Sam wystawia sobie świadectwo......? Mam nadzieję że rozumiesz jakie!

Tweets Energetyka24