• Partner główny
    Logo Orlen

Wiadomości

Problem Orbana. Regulacja cen paliw doprowadziła do ograniczeń na stacjach

Ilustracja: Pixabay/TheDigitalArtist [pixabay.com]

Regulowanie cen paliw na węgierskich stacjach doprowadziło do braków w podaży. Koncerny naftowe zdecydowały się wprowadzić limity sprzedażowe.

Jak podaje Agencja Reutera, od piątku 24 czerwca kierowcy samochodów osobowych na Węgrzech tankujący na stacjach MOL i OMV będą mogli zakupić maksymalnie 50 litrów paliwa dziennie. Jest to konsekwencja regulacji cen paliw w tym kraju.

Czytaj też

Decyzja została połączona z apelem koncernu MOL o zniesienie wprowadzonej ceny gwarantowanej dla benzyny i oleju napędowego, która wynosi 480 forintów (ok. 5,65 zł) za litr. Według zamierzeń rządu Viktora Orbana zamrożenie cen, wprowadzone celem ochrony społeczeństwa przed inflacją, miało obowiązywać do października. Teraz jednak koncerny obawiają się, że dalsze utrzymanie tego mechanizmu zakłóci podaż paliw na stacjach.

Według doniesień Reutersa, koncerny skarżą się, że cena jest oderwana od sytuacji rynkowej, a kierowcy wykorzystują to tankując nie tylko baki swoich samochodów, ale także kanistry i dodatkowe zbiorniki.

Komentarze