Reklama

Wiadomości

PAD w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W tle energetyka

Autor. KPRP/Marek Borawski

Współpraca cyfrowa, energetyka i sytuacja międzynarodowa są głównymi tematami wtorkowej rozmowy prezydentów Polski i Zjednoczonych Emiratów Arabskich: Andrzeja Dudy i Mohameda bin Zayeda Al Nahyana. Trwające w Abu Zabi spotkanie rozpoczęło się po godz. 11 (godz. 8 czasu polskiego).

Reklama

Jak zapowiedział prezydent, jednym z tematów rozmów będzie współpraca w dziedzinie energii: zarówno konwencjonalnej, jak i odnawialnej.

Reklama

"Będziemy rozmawiali także o sytuacji międzynarodowej. To kwestia spokojnego, ale konsekwentnego przeciwdziałania rosyjskiej dezinformacji w tej części świata. Oddziaływanie rosyjskie w krajach na Półwyspie Arabskim jest bardzo silne. To są zamożne kraje, one mają swoją wysoką pozycję międzynarodową z uwagi na swoje liczne wpływy - i to, żeby w sposób zdecydowany dawać świadectwo, jaka jest prawda o rosyjskiej agresji na Ukrainie, jest bardzo istotne. O to także prosili nas sojusznicy" - powiedział Duda.

Czytaj też

Podczas wizyty polskiego prezydenta w ZEA podpisane zostaną porozumienia o współpracy w dziedzinie energetyki oraz cyfryzacji.

Reklama

Wcześniej Andrzej Duda złożył wieniec pod pomnikiem i w miejscu pamięci Wahat Al Karama oraz odwiedził Wielki Meczet Szejka Zayeda.

W środę w Dubaju prezydent spotka się z wiceprezydentem, premierem ZEA szejkiem Mohammedem bin Rashidem Al Maktoumem.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama