Reklama

Wiadomości

Orlen odda swoje zyski? Rząd chce nowego podatku

Autor. Twitter / @MAPGOVPL

Rząd dąży do wprowadzenia podatku od nadmiernych zysków, który obejmie największe polskie spółki górnicze oraz paliwowe. Projekt rozwiązań w sprawie ma zostać zaprezentowany w marcu.

Reklama

W porannej rozmowie na antenie Radia Plus, Jacek Sasin zapewnił o rządowych pracach nad podatkiem od nadmiernych zysków od polskich spółek górniczych oraz paliwowych.

Reklama

"Pracujemy nad tym. Myślę, że w marcu będziemy w stanie projekt już przedstawić" - powiedział Sasin. Jak zaznaczył, "należy pamiętać, że Orlen jest spółka międzynarodową, działa na bardzo wielu rynkach nie tylko w Polsce".

Czytaj też

„Spółki górnicze na rosnących cenach węgla zarobiły bardzo. Zyski JSW były rekordowe w zeszłym roku, zapowiadają się rekordowe w tym roku. I jest kwestia Orlenu, przetwórstwa przerobu ropy naftowej" - powiedział szef MAP. „Pracujemy nad rozwiązaniem, wkrótce zostanie podane do wiadomości" - dodał wicepremier.

Reklama

„Nie możemy tych spółek ostrzyc jak owce do gołej skóry, ponieważ potrzebujemy też inwestycji, chociażby w energetykę" - stwierdził szef resortu. „Jeśli chcemy mieć tańszą energie na przyszłość, bezpieczeństwo energetyczne, chcemy transformacji energetycznej, odchodzenia od węgla, to musimy ten węgiel czymś zastąpić. Żeby go zastąpić trzeba zainwestować ogromne pieniądze, niewyobrażalne pieniądze, nie tylko w atom, ale też w inne źródła energii, w energię odnawialną. Musimy tutaj balansować" - powiedział Sasin.

kb/PAP

Źródło:PAP / Energetyka24
Reklama

Komentarze

    Reklama