Reklama

Wiadomości

Francja: na co siódmej stacji benzynowej nie ma paliwa

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

W związku z protestami przeciwko reformie emerytalnej na 14,4 proc. stacji benzynowych w całej Francji nie było w środę benzyny ani oleju napędowego - podał w czwartek dziennik „Le Figaro”.

Reklama

Najbardziej dotkniętym był departament Loara Atlantycka w północno-zachodniej Francji, gdzie połowa stacji była w trudnej sytuacji. To samo dotyczyło departamentu Ille-et-Vilaine, również w północno-zachodniej części kraju. W Paryżu 10,4 proc. stacji benzynowych zgłaszało trudności z zaopatrzeniem.

Reklama

Na niektórych stacjach benzynowych wprowadzono ograniczenia w sprzedaży benzyny.

Czytaj też

W czwartek ministerstwo ds. transformacji energetycznej poinformowało, że ze względu na konieczność zapewnienia krytycznych dostaw paliw w regionie Ile-de-France, obejmującym m.in. Paryż, wydało nakaz rekwizycji, który wymaga od pracowników powrotu do pracy w składzie paliw Fos-sur-Mer na południu Francji, aby zabezpieczyć dostawy benzyny dla regionu.

Reklama

Przyjęta przez rząd z pominięciem głosowania w Zgromadzeniu Narodowym reforma emerytalna podnosi wiek emerytalny z 62 do 64 lat. Po odrzuceniu w poniedziałek wotum nieufności dla rządu związki zawodowe zapowiedziały intensyfikacje strajków i demonstracji.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama