Reklama

Wiadomości

Burza śnieżna zamyka rafinerie w Teksasie

Autor. Unsplash

Fale niskich temperatur oraz zamienicie śnieżne doprowadziły w piątek do awarii rafinerii i wstrzymania produkcji ropy wzdłuż kanału Houston oraz w Port Arthur w amerykańskim stanie Teksas.

Reklama

Jak wskazuje Debnil Chowdhury, szef ds. rafinacji i marketingu w S&P Global Commodity Insights, z powodu zimnych fal powietrza, które nadeszły nad Teksas, blisko tuzin rafinerii zmuszonych było do przestojów i wstrzymania produkcji paliw.

Reklama

Analitycy szacują, że zimna pogoda mogła doprowadzić za ograniczenia zdolności rafineryjnych obiektów o ponad milion baryłek dziennie. Przestoje prawdopodobnie spowodują wzrost cen paliw i uderzą ekonomicznie w rafinerie, które zostały zmuszone do zamknięcia w wyniku złych warunków, bowiem całkowite zaprzestanie produkcji może przynosić straty w wysokości od miliona do nawet trzech milionów dolarów dziennie.

Czytaj też

Według danych S&P Global Commodity Insights, dwie największe amerykańskie rafinerie -Motiva Port Arthur i Marathon Galveston Bay - były w piątek nieczynne. Jednostki produkcyjne nie działały również w zakładach ExxonMobil w Beaumont, rafinerii LyondellBasell w Houston, rafinerii Deer Park, Valero w Houston oraz Port Arthur.

Reklama

Normalny tryb pracy na obiektach powinien zostać przywrócony w ciągu najbliższego tygodnia. Blisko połowa przerw jest spowodowana prawdopodobnie dobrowolnym wyłączeniem, ponieważ rafinerie w ten sposób chcą uniknąć problemów technicznych związanych z niską temperaturą.

Reklama

Komentarze

    Reklama