Reklama

Ropa

Shell: Strata w pierwszym kwartale wyniosła 24 miliony dolarów

Fot. David Nagy / Flickr
Fot. David Nagy / Flickr

Shell poinformował, że jego strata netto za pierwszy kwartał 2020 roku wyniosła 24 miliony dolarów. W analogicznym okresie 2019 spółka odnotowała ponad 6 miliardów dolarów zysku.

Przychody Shella spadły w ujęciu rocznym o 28% do 60,029 mld $. W obszarze upstream spółka odnotowała wprawdzie zysk (291 mln $), ale należy odnotować, że w IQ2019 wyniósł on 1,6 mld $. W raportowanym okresie wydobycie było niższe o zaledwie 1% r/r, osiągając poziom 3,719 mln boe/d.

W ciągu pierwszych miesięcy bieżącego roku Shell odnotował również spadek w segmencie produktów naftowych - zarówno jeśli chodzi o zysk (-5%), jak i sprzedaż (-18%).

Spółka przewiduje, że wydobycie ropy w drugim kwartale br. wyniesie około 1,75-2,25 miliona baryłek dziennie, zaś sprzedaż produktów naftowych - 3-4 miliony baryłek dziennie.

„W ekstremalnie trudnych warunkach Shell stara się chronić pracowników i wspierać społeczności na całym świecie, zapewniając jednocześnie wysokie bezpieczeństwo oraz wydajność operacyjną (…)” - mówi Ben van Beurden, CEO Royal Dutch Shell. 

Reklama

Komentarze

    Reklama