Orlen sprzedał rekordowe 1,56 mln ton asfaltu w 2019 roku

27 lipca 2020, 11:33
PKN Orlen odkupi dwie koncesje łupkowe od Exxon Mobil
Fot. Orlen
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Grupa Orlen w 2019 roku sprzedała 1,56 mln ton asfaltów, co jest najlepszym wynikiem w historii aktywności na rynku. Oznacza to wzrost o 7 proc. w stosunku do poprzedniego rekordu sprzedażowego. Po drogach zbudowanych z wykorzystaniem asfaltu Grupy Orlen jeżdżą m.in. w Gujanie w Ameryce Południowej. 

Wszystkie produkty Grupy Orlen, w tym właśnie asfalty, dostępne są w 116 krajach na całym świecie, a 60 proc. przychodów Koncernu generowanych jest poza granicami kraju. 

"W minionym roku wykazaliśmy się elastycznością, skutecznie dostosowując nasze działania do warunków rynkowych oraz umiejętnie bilansując sprzedaż krajową i zagraniczną. Asfalty pochodzące ze wszystkich rafinerii Grupy Orlen zostały zastosowane w ponad 60 krajach na sześciu kontynentach. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się asfalty modyfikowane ORBITON, których sprzedaż zagraniczna w całej Grupie Orlen wzrosła aż o ok. 30 proc. Sam Orlen Asfalt w październiku ubiegłego roku osiągnął jedną z najwyższych sprzedaży miesięcznych w historii. Był to wynik zwiększonego zapotrzebowania na asfalty w Polsce i na rynkach ościennych. Kluczowa była też ścisła współpraca pomiędzy Orlen Asfalt, PKN Orlen i Orlen Południe" – mówi Marek Pietrzak, Prezes Zarządu Orlen Asfalt.

Istotny wkład w osiągnięciu rekordowej sprzedaży asfaltów Grupy Orlen miała spółka Orlen Lietuva, w której sprzedaż asfaltów w porównaniu z 2018 rokiem wzrosła o blisko 50 proc. Wpłynęła na to m.in. wyraźna intensyfikacja sprzedaży drogą morską, która zwiększyła się ponad trzykrotnie i osiągnęła najwyższy poziom w historii. 

Do sukcesu sprzedażowego przyczyniła się również czeska spółka wchodząca w skład Grupy ORLEN Asfalt – ORLEN Asfalt Česká republika. W sierpniu ubiegłego roku sprzedała ponad 58 tys. ton asfaltów, ustanawiając tym samym swój nowy rekord miesięcznej sprzedaży.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24