Reklama

Ropa

Obajtek o fuzji Orlenu z Lotosem: osiągnęliśmy porozumienie ze stroną społeczną

Fot. PKN Orlen

Za nami kolejny ważny etap fuzji z Grupą Lotos, osiągnęliśmy porozumienie ze stroną społeczną - poinformował w piątek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Grupa Lotos w komunikacie podała, że pracownicy mają dostać 48-miesięczne gwarancje zatrudnienia.

Reklama

"Za nami kolejny ważny etap fuzji z @GrupaLOTOS, osiągnęliśmy porozumienie ze stroną społeczną. To dowodzi, że związki zawodowe też widzą potrzebę finalizacji tego procesu. Zabezpieczenie gwarancji dla pracowników od początku było dla nas priorytetem i to się udało" - napisał na Twitterze prezes Orlenu.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jak poinformowała w piątkowym komunikacie Grupa Lotos stronom udało się ustalić wstępną treść zapisów porozumienia. Znalazł się w nich przede wszystkim 48-miesięczny okres obowiązywania gwarancji zatrudnienia oraz 24-miesięczny okres utrzymania dotychczasowych warunków pracy i płacy, w tym w szczególności miejsca świadczenia pracy.

"Przyszły pracodawca zobowiązał się również m.in. do zapewnienia finansowania pakietu medycznego na zasadach dotychczasowych lub nie mniej korzystnych niż obecnie. To samo dotyczy zapewnienia ubezpieczenia grupowego na życie oraz finansowania ubezpieczeń na życie z funduszem kapitałowym" - podał Lotos.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama