Niemiecki biznes niezmiennie wspiera realizację Nord Stream 2

24 czerwca 2021, 16:43
Fot. Eoghan OLionnain : Flickr
Fot. Eoghan OLionnain / Flickr

Większość niemieckich firm działających w Rosji popiera budowę rurociągu Nord Stream 2 - wynika z badania przeprowadzonego przez Rosyjsko-Niemiecką Izbę Handlową.

Z raportu zaprezentowanego przez izbę wynika, że 60% respondentów uważa, iż Nord Stream 2 wnosi istotny wkład w zapewnienie bezpiecznych dostaw energii do Europy. Zdaniem 33% badanych, jest on wręcz niezbędny. Odmienną opinię wyraziło 7%.

Prawie wszyscy uczestnicy ankiety (97%) oczekują jasnego stanowiska rządu RFN wobec projektu. Ich zdaniem gabinet Angeli Merkel powinien bronić inwestycji i doprowadzić do jej uruchomienia pomimo sprzeciwu, który projekt budzi w wielu sojuszniczych państwach. Tylko 3% przedstawicieli biznesu stwierdziło, że rząd federalny powinien zaprzestać politycznego wsparcia dla NS2.

Przypomnijmy, że budzący ogromne kontrowersje projekt Nord Stream 2 przewiduje powstanie dwunitkowej magistrali o przepustowości 55 mld m3 gazu rocznie. Inwestycji sprzeciwiają się (choć w zasadzie już tylko werbalnie) Stany Zjednoczone oraz wiele krajów europejskich.

Reklama
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Obserwator
czwartek, 24 czerwca 2021, 23:45

Czas zakończyć szczekanie na budowany rurociąg gazowy a zacząć myśleć o swoim interesie nie oglądając się na inne kraje w tym USA, który ma nas tam gdzie słońce nie zagląda i czas na odizolowanie się od czterech liter ameryki. Więcej realizmu za Irak zapłaciliśmy krwią i nic dosłownie -zero- z tego mieliśmy. Rządzący tylko karmią propagandą społeczeństwo które łyka wszystkie bzdety jak pelikan żaby.

Tweets Energetyka24