Reklama

Ropa

Austriacki OMV stracił w tym roku 159 milionów euro

Fot. Flickr
Fot. Flickr

Strata netto austriackiej spółki naftowo-gazowej OMV, wyniosła w pierwszym kwartale 2020 r. 159 mln euro w porównaniu z zyskiem 354 mln euro rok wcześniej - podał koncern.

Strata na akcję wyniosła 0,49 euro wobec zysku 1,08 euro na akcję rok wcześniej. Przychody spadły o 12% - do 4,76 mld euro. Inwestycje kapitałowe spadły w ujęciu rocznym o 47% i wyniosły w tym okresie 469 mln euro. Analitycy oczekiwali przychodów w wysokości 5,51 mld euro.

Wielkość produkcji węglowodorów w okresie styczeń-marzec nieznacznie spadła do 472 tys. baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie.

Firma wskazuje, że ​​gwałtowny spadek cen ropy i rozprzestrzenianie się pandemii COVID-19 miały negatywny wpływ na wskaźniki.

Do końca 2020 roku OMV spodziewa się, że średnia cena ropy Brent wyniesie 40 dolarów za baryłkę. Firma przewiduje, że nakłady inwestycyjne w tym roku wyniosą około 1,8 miliarda euro. OMV spodziewa się, że produkcja osiągnie 440-470 tysięcy baryłek dziennie.

OMV jest jedną z największych firm w Europie Środkowej. Zajmuje się poszukiwaniem i produkcją węglowodorów w 17 krajach, w tym w Afryce Północnej, Europie Północno-Zachodniej, na Bliskim Wschodzie, w regionie Morza Kaspijskiego, Australii i Nowej Zelandii.

Reklama

Komentarze

    Reklama