Reklama

Chemia

Reuters: Polska odzyska od Rosjan udziały w Azotach

  • Fot. Policja
    Fot. Policja

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez agencję Reutersa: trwają obecnie rozmowy pomiędzy rosyjskim Acronem, a polskim Ministerstwem Skarbu Państwa. Dotyczą one możliwości wykupu udziałów koncernu przez polski podmiot.

Swoją informację Reuters oparł na anonimowych informatorach po obydwu stronach rozmów. Rosyjski koncern dysponuje obecnie dwudziestoma procentami udziałów w polskiej spółce. W 2012 roku Acron chciał dokonać zakupu pakietu Azotów. Transakcja została zablokowana poprzez konsolidację przedsiębiorstw z branży chemicznej.

W tym roku miało już miejsce sprzedanie przez Rosjan niewielkiego udziału w zakładach azotowych. Zgodnie z informacjami Reutersa miało to być preludium do całkowitego wycofania się ze spółki.

Wartość rosyjskich udziałów w Azotach szacowana jest na 1,3 miliarda złotych. Powstaje pytanie, która polska spółka miała by dokonać ich zakupu. Źródła Reutersa mówią, że rolę tą miałby spełnić PGNiG. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne biorąc pod uwagę kosztowne zaangażowanie tej spółki w restrukturyzację polskiego górnictwa.

Zarówno Acron, jak i Ministerstwo Skarbu Państwa odmówiły skomentowania tej informacji.

Zobacz także: Problemy połączenia gazowego Polska-Ukraina. "Awaria gazociągu"

Zobacz także: Zielone światło dla działań Gazpromu na Morzu Czarnym

Reklama

Komentarze

    Reklama