• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Rada nadzorcza Kopexu wybrała prezesa

Rada Nadzorcza Grupy Kopex SA na posiedzeniu 11 sierpnia powołała na stanowisko prezesa zarządu Kopeksu Dariusza Pietyszuka, który przez ostatnie trzy miesiące pełnił obowiązki szefa Kopeksu. Tym samym wygasł jego mandat w Radzie Nadzorczej Grupy Kopex. 

Rada Nadzorcza Grupy Kopex SA na posiedzeniu 11 sierpnia 2016 roku zdecydowała o powołaniu Dariusza Pietyszuka na stanowisko Prezesa Zarządu Grupy. 

Powołanie Dariusza Pietyszuka na stanowisko prezesa Zarządu jest z jednej strony dowodem uznania jego pracy przez ostatnie trzy miesiące jako pełniącego obowiązki prezesa, z drugiej ma na celu przyspieszenie rozmów z bankami i doprowadzenie do osiągnięcia satysfakcjonującego porozumienia. Rada pozytywnie zaopiniowała też prace restrukturyzacyjne w Kopeksie prowadzone w ciągu ostatnich trzech miesięcy przez pana Pietyszuka. Zdaniem Rady Nadzorczej decyzja ta pozwoli na kontynuowanie procesu restrukturyzacji oraz pozyskiwanie nowych kontraktów pomimo niezwykle trudnej sytuacji w jakiej znajduje się Grupa. W ocenie Rady Nadzorczej wprowadzone zmiany będą sprzyjały również realizacji planowanej integracji z potencjalnym inwestorem. 

„Grupa Kopex jest w krytycznym momencie i w rzeczywistości walczy o przetrwanie – mówi nowo powołany Prezes Kopeksu, Dariusz Pietyszuk – Dokładamy wszelkich starań, by nasi wierzyciele zrozumieli naszą sytuację i zgodzili się na warunki pozwalające nam przetrwać. Na porozumienie liczy nie tylko Zarząd, ale wszyscy pracownicy Kopeksu, którzy są doświadczonymi fachowcami i przez lata budowali silną markę Grupy.” 

Na dotychczasowych stanowiskach pozostają także pozostali członkowie Zarządu – pani Magdalena Nawłoka oraz panowie Piotr Broncel i Henryk Jurczyk. 

Prezes Zarządu Dariusz Pietyszuk (ur. 1977) jest nadal członkiem zarządu Mostostalu Zabrze. To specjalista od spraw restrukturyzacji przedsiębiorstw i zarządzania. Pracował m.in. w międzynarodowych korporacjach Danone, VALEO i HP w Stanach Zjednoczonych, we Francji, a w Polsce m.in. w Famurze.

"Rada nadzorcza podjęła decyzję o utrwaleniu bieżącego stanu kadrowego w zarządzie Spółki w związku z profesjonalną postawą i skutecznością na stanowisku Prezesa Zarządu pana Dariusza Pietyszuka w krytycznej sytuacji dotyczącej dalszego finansowania i funkcjonowania Grupy”. - podkreśla przewodniczący Rady, Krzysztof Jędrzejewski, większościowy akcjonariusz Kopeksu. - „Sytuacja Grupy Kopex nie jest łatwa, ale firma reprezentuje sobą ogromny potencjał i budzi szczere zainteresowanie potencjalnych inwestorów. Niedawno głos w sprawie zmiany warunków umowy Spółki z bankami zabrały środowiska pracownicze. Rada Nadzorcza optymistycznie patrzy na pertraktacje z kredytodawcami i wierzy że wspólnie z nowymi partnerami będzie w stanie stworzyć jeszcze silniejszą markę." 

Jednocześnie władze Kopeksu przypominają o zwołanym na 1 września br. Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, w czasie którego zaplanowano punkty dotyczące ustalenia liczby członków oraz zmian w składzie Rady Nadzorczej KOPEX SA.

Zobacz także: Osiągnięto porozumienie w sprawie przyszłości KWK Sośnica

Zobacz także: PGNiG Termika kupiła od JSW Spółkę Energetyczną "Jastrzębie"

Komentarze