• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

Prezydent Kazachstanu w Polsce. Będą rozmowy o energetyce

Podczas rozpoczynającej się dziś wizyty prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa w Polsce odbędą się rozmowy dotyczące kwestii energetycznych. 

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski podkreślił, że głównym celem wizyty Nazarbajewa będzie współpraca gospodarcza. "Prezydenci podpiszą i ogłoszą bardzo rozbudowaną deklarację o współpracy gospodarczej między Republiką Kazachstanu i Rzeczpospolitą Polską" - zapowiedział. 

"Deklaracja będzie dotyczyć współpracy w zakresie energetyki, jak również transportu, badań kosmicznych, nauki, technologii, finansów, ochrony środowiska i rolnictwa" - dodał.

Prezydent Kazachstanu spotka się z Prezydentem Andrzejem Dudą, a także z premier Beatą Szydło i marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

Obydwaj prezydenci wezmą udział w otwarciu Polsko-Kazachstańskiego Forum Gospodarczego. Podczas forum, w obecności wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego i ministra inwestycji i rozwoju Kazachstanu Żenisa Kasymbeka ma zostać podpisanych 15 porozumień - informuje Ministerstwo Rozwoju. 

Zobacz także: Związkowcy przeciwko przekazaniu kopalni "Krupiński" do SRK

Zobacz także: Rosyjsko-wenezuelskie spotkanie na szczycie. Cel: zamrozić cenę ropy

 

Komentarze