• Partner główny
    Logo Orlen

Elektroenergetyka

Prezes Tauronu dla Energetyka24: pomimo trudnego otoczenia odnieśliśmy sukcesy

Podczas dzisiejszej konferencji, Tauron przedstawił wyniki finansowe za rok 2016. Spółka odrobiła straty i osiągnęła zysk netto w wysokości 370 mln zł.

,,Ten rok uważam za udany dla Tauronu, wyniki finansowe potwierdzają silną pozycję grupy na polskim rynku energetycznym”- powiedział Filip Grzegorczyk, prezes spółki. ,,Grupa uzyskała stabilne dochody ze sprzedaży, osiągnęliśmy też najwyższy wzrost produkcji węgla- o 30%”- dodał.

Grzegorczyk wymienił też trzy najważniejsze dla spółki wydarzenia, jakie miały miejsce w ubiegłym roku. ,,Przede wszystkim, zaliczyć do nich trzeba emisję obligacji hybrydowych, w której jesteśmy pionierem na rynku polskim”- powiedział. ,,Dodatkowo, wskazać trzeba emisję obligacji hybrydowych- jesteśmy na rynku polskim pionierem, podpisanie porozumienia z Rafako, w związku z budową bloku w Jaworznie oraz podniesienie perspektywy ratingu Fitch z perspektywy negatywnej do stabilnej".

Zobacz także: Tauron odrabia straty. ,,W 2016 r. uzyskaliśmy 370 mln zł zysku netto"

Grzegorczyk wypowiedział się też w sprawie planów Tauronu na 2017 rok. ,,Chcielibyśmy zostać liderem pod względem innowacyjności i usług, w czym pomoże nam daleko idąca transformacja obsługi klienta. Stawiamy też na aktywną współpracę ze startupami oraz tzw. Klientocentryzm”- powiedział. Dodał również, że jego zamiarem jest osiągnięcie 50% zaawansowania inwestycji w Jaworznie pod koniec tego roku. 

Prezes Tauronu skomentował wyniki swej spółki dla portalu Energetyka24. ,,Ocena wyników jest niewątpliwie pozytywna, i w ogóle działalność spółki w roku 2016 należy ocenić jako dobrą. Odnieśliśmy w trudnym otoczeniu biznesowym i regulacyjnym istotne sukcesy”- powiedział.

Zapytany o ewentualne opóźnienia przy inwestycji w Jaworznie, stwierdził: ,,my dzisiaj jesteśmy na etapie takim, że zrealizowaliśmy pracę na poziomie 30%, deklarujemy zakończenie inwestycji w roku 2019 i nie przewidujemy już opóźnień”.

Grzegorczyk odniósł się też do inwestycji w Stalowej Woli, realizowanej wspólnie z PGNiG. ,,Jak na te problemy, które miały miejsce onegdaj, dzisiaj sytuacja wygląda dobrze. Zawarliśmy porozumienie z bankami, mówię tutaj o umowach stand still, dokonaliśmy inwentaryzacji tej inwestycji i wkrótce podejmujemy pracę wspólnie z PGNiG, by wspólnie w roku 2019 tę inwestycję ukończyć”- powiedział.

Komentarze