Reklama

Gaz

Premier Szydło w Danii rozmawia m.in. o Baltic Pipe

Fot. Kancelaria Premiera
Fot. Kancelaria Premiera

W piątek premier Beata Szydło uda się z wizytą do Kopenhagi, gdzie spotka się z premierem Danii Larsem Rasmussenem. Rozmowy będą dotyczyły m.in. relacji dwustronnych, problematyki europejskiej oraz polityki energetycznej i bezpieczeństwa. Szefowa rządu spotka się także z duńskimi inwestorami.

Wizyta stanowi istotny element stałego dialogu dotyczącego nowej infrastruktury w sektorze energetycznym. Spotkanie szefów rządu będzie okazją do rozmów o współpracy gospodarczo-inwestycyjnej oraz rozwoju rynku cyfrowego, kwestiach polityki migracyjnej i przyszłości UE. Podczas wizyty premier Beata Szydło planuje przedstawić priorytety rozwoju gospodarczego naszego kraju oraz atuty polskiego rynku w kontekście inwestycji zagranicznych. Planowane jest również omówienie stanowisk obu krajów w dziedzinie bezpieczeństwa europejskiego. Wizyta premier Beaty Szydło odbywa się na zaproszenie premiera Danii Larsa Rasmussena.

W ramach wizyty w Królestwie Danii zaplanowano również seminarium inwestycyjne współorganizowane z Konfederacją Duńskiego Przemysłu. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele duńskich firm z sektora żywności, IT, sektora energetycznego i zdrowia.  W ramach wizyty w Kopenhadze przewidziano także spotkanie premier Beaty Szydło z Polonią.

Zobacz także: Polska pokryje większość kosztów Baltic Pipe? „Ostra gra Danii” [KOMENTARZ]

kn/kprm

Reklama

Komentarze

    Reklama