Reklama

Gaz

Polski menadżer otrzymał zgodę na pełnienie funkcji szefa Ukrtranshazu

Fot. Ukrtranshaz
Fot. Ukrtranshaz

Paweł Stańczak otrzymał zgodę SBU na objęcie stanowiska szefa Ukrtranshazu – spółki odpowiedzialnej za system gazociągów i podziemnych zbiorników gazu na Ukrainie

"SBU wyraziło zgodę. Spodziewamy się, że w tym tygodniu będzie podpisana umowa (o współpracy ze Stańczakiem - PAP)" - powiadomiło agencję biuro prasowe państwowego koncernu Naftohaz, do którego należy spółka operująca gazociągami.

Zobacz także: Współpraca polsko-ukraińska pod flagą amerykańską [ANALIZA]

Kandydaturę Stańczaka na prezesa Uktranshazu zatwierdzono w sierpniu, jednak we wrześniu prezes Naftohazu Andrij Kobolew oświadczył, że mianowanie Polaka na szefa spółki zostało zablokowane przez SBU. Stańczak nie został dopuszczony do tajemnicy państwowej. W związku z blokadą SBU, 6 listopada zgromadzenie akcjonariuszy Ukrtanshazu podjęło decyzję o mianowaniu Stańczaka na stanowisko wiceprezesa i członka zarządu tej państwowej spółki. 

Zobacz także: Polak oficjalnie powołany na stanowisko prezesa Ukrtranshazu

Stańczak, który był dyrektorem technicznym i członkiem zarządu PGNiG, ma wieloletnie doświadczenie w transporcie gazowym. W latach 2003-2005 odpowiadał w PGNiG za utworzenie polskiego operatora gazociągów przesyłowych Gaz-System S.A. Jako dyrektor techniczny PGNiG Technologie S.A. nadzorował m.in. projektowanie i budowę nowych gazociągów. 

Ukrtranshaz jest operatorem gazociągów i zarządza podziemnymi zbiornikami gazu na Ukrainie. 

Zobacz także: Zobacz także: Prezes PGNiG dla Energetyka24: Spodziewamy się bardzo dobrych wyników sprzedaży na Ukrainie

kn/PAP

 

Reklama

Komentarze

    Reklama