Reklama

Elektroenergetyka

Polska na Targach w Hanowerze: „Smart means Poland”

Fot.hannovermesse.de
Fot.hannovermesse.de

Polska wyróżnia się innowacyjnością w dziedzinie energii i industrializacji - podkreślił członek zarządu Targów w Hanowerze (Hannover Messe) Jochen Koeckler wyjaśniając powody zaproszenia wschodnigo sąsiada Niemiec do udziału na Targach Przemysłowych w Hanowerze.

"W minionych latach krajami partnerskim targów były USA i Indie, a przedtem zachodni sąsiad Niemiec - Holandia, dlatego logiczną decyzją było zaproszenie teraz wschodniego sąsiada - Polski" - powiedział PAP Koeckler na kilka godzin przed uroczystością otwarcia targów. 

 

Polska jako kraj partnerski międzynarodowych targów przemysłowych bya współgospodarzem ceremonii otwarcia, w której udział wzięły m.in. premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel. 

 

Zobacz także: "Dobra zmiana" w energetyce? 1,5 roku działań PiS w sektorze na "trójkę z plusem" [RAPORT]

 

"Łatwo przyszło nam przekonanie naszych wystawców, ponieważ Polska wykazuje wysokie stopy wzrostu w budowie maszyn oraz elektrotechnice. Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału aż 200 wystawców, którzy wnoszą dokładnie to, czego potrzebujemy: innowacje w dziedzinie energii i reindustrializacji, a także start-upów" - zaznaczył. 

 

Koeckler zwrócił uwagę, że Polska prezentacja wyróżnia się "pewnością siebie i logiką" jako kraju będącego "partnerem w wielkiej Europie". Polska nie jest już jego zdaniem krajem dostarczającym Europie taniej siły roboczej, lecz krajem nowoczesnym, uczestniczącym w podziale pracy. 

 

Przedstawiciel zarządu Hannover Messe zwrócił uwagę na polski elektrobus, który - według niego - będą podziwiać goście z całego świata. "Ma on szansę na zdobycie miejsca w wielu stolicach" - dodał. Koeckler powiedział, że liczy na silną reprezentację Polski także w kolejnych edycjach targów. 

 

Premier Beata Szydło powiedziała w sobotę, że Polska chce pokazać w Hanowerze, iż stawia na nowoczesne technologie, na innowacje, że jesteśmy państwem, w którym gospodarka i nauka łączy się po to, żeby wprowadzać nowe rozwiązania technologiczne. 

 

Polskie stanowisko na terenie targów zajmuje około 1,2 tys. metrów kwadratowych. Wśród polskich firm, które tam się zaprezentują, są m.in. Solaris Bus & Coach (producent autobusów, także elektrycznych), Saule Technologies (producent ultracienkich półprzeźroczystych ogniw fotowoltaicznych), Eko Energetyka (producent urządzeń do ładowania pojazdów elektrycznych) czy TMA Automation (projektant rozwiązań w dziedzinie robotyki oraz automatyki).

 

Obecne będą także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, osiem regionów, pięć specjalnych stref ekonomicznych i Urząd Dozoru Technicznego. W strefie start-upów znajdzie się dodatkowo 18 młodych, innowacyjnych firm.

 

Polska obecność na targach będzie promowana pod hasłem "Smart means Poland".

 

Hannover Messe w tym roku odbędą się między 24 a 28 kwietnia. Największe targi przemysłowe na świecie obchodzą w tym roku 70-lecie. 

 

Krzysztof Nieczypor / PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama