Reklama

Głównym celem zawartego porozumienia jest wspólne prowadzenie prac badawczo-rozwojowych, zarówno w obszarze ochrony infrastruktury krytycznej, jak i cyberbezpieczeństwa, a także doskonalenie funkcjonujących systemów planowania i ochrony.

 

Obecnie, w świetle takich zagrożeń jak cyberterroryzm i zamachy terrorystyczne, zapewnienie bezpieczeństwa pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego i sieci przesyłowej jest jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed PSE, jako operatorem systemu przesyłowego. To porozumienie będzie sprzyjać efektywnemu współdziałaniu PSE i WSPol, a także pozwoli na wykorzystanie posiadanego przez nas i Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie potencjału organizacyjnego i naukowego. – podkreśla Eryk Kłossowski, Prezes Zarządu PSE SA.

 

WSPol posiada najlepiej wyposażoną jednostkę ds. cyberprzestępczości w Polsce. Dzięki naszej współpracy Operator będzie mógł testować najlepsze systemy i narzędzia oraz korzystać z wiedzy wypracowanej w naszej uczelni. Z kolei nasi studenci skorzystają z doświadczenia i eksperckiej wiedzy PSE SA w zakresie specyfiki ochrony obiektów przesyłowych – zaznaczył insp. dr hab. Piotr Bogdalski, Komendant - Rektor WSPol w Szczytnie.

 

Porozumienie będzie dotyczyło również działań edukacyjnych. W efekcie współpracy powstaną praktyczne rozwiązania w zakresie współdziałania Policji i innych służb państwowych z operatorami infrastruktury krytycznej, w szczególności z PSE SA.

 

Zobacz także: PKEE: Unia Europejska coraz bardziej zależna energetycznie

Reklama
Reklama

Komentarze