Reklama

Zaangażowanie PGNiG w ten projekt, to element realizacji przyjętej przez Zarząd strategii, której jednym z filarów jest zwiększenie wolumenu produkcji ropy i gazu za granicą poprzez zakup aktywów poszukiwawczo–wydobywczych. Razem z partnerami planujemy rozpocząć wiercenie pierwszego otworu poszukiwawczego jeszcze w tym roku” – powiedział Zbigniew Skrzypkiewicz, wiceprezes zarządu ds. poszukiwań i wydobycia.

Umowa dotyczy prac na wydzielonej części koncesji Lubben. Według informacji zaprezentowanych przez polskiego potentata, zasoby tego obszaru mogą być porównywalne ze złożem Lubiatów – Międzychód – Grotów, które jest jednym z największych w naszym kraju. Oprócz PGNiG oraz Central European Petroleum GmbH, na wyznaczonym obszarze pracują również Austriacy z Rohöl-Aufsuchungs Aktiengesellschaft. Jeżeli dojdzie do przemysłowej produkcji gazu lub ropy, to polska firma otrzyma 36% udziałów w ewentualnych dochodach.

W ramach wspomnianych 10 milionów euro PGNiG zwróci część kosztów, poniesionych przez Central European Petroleum GmbH w związku z pracą na koncesji Lubbem, oraz będzie partycypować w wydatkach dotyczących wykonania wierceń poszukiwawczych.

(JK)

Reklama
Reklama

Komentarze