Reklama

Portal o energetyce

PGNiG otwiera inkubator startupów

  • Putin i Łukaszenka w Soczi- fot. kremlin.ru
    Putin i Łukaszenka w Soczi- fot. kremlin.ru

Wsparcie młodych przedsiębiorców w pierwszej fazie działalności, wprowadzenie w specyfikę branży energetycznej, a także pomoc w nawiązywaniu kontaktów biznesowych – to cele inkubatora dla startupów, który otwiera Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

InnVento ma być miejscem, w którym PGNiG chce rozwijać współpracę ze startupami i poszukiwać technologicznych rozwiązań dla najpilniejszych wyzwań stojących przed branżą energetyczną. To pierwsza tego typu inicjatywa w sektorze naftowo-gazowniczym w Polsce. W jednym miejscu ma połączyć ustabilizowaną międzynarodową korporację oraz młodych przedsiębiorców pełnych nowych pomysłów. 

Inkubator InnVento zaoferuje mikro- i małym przedsiębiorcom kilka form wsparcia. Oprócz zaplecza merytorycznego w postaci mentoringu i coachingu ekspertów, inkubator zapewni powierzchnię biurową, dostęp do niektórych baz danych, wsparcie administracyjne i operacyjne, np. z zakresu prawa i księgowości, a także pomoc w uzyskaniu finansowania. InnVento ma być miejscem nawiązywania ciekawych kontaktów biznesowych. 

InnVento ma 3 etapy: weryfikacja i ocena zgłoszeń do inkubatora, inkubacja wybranych do programu startupów, a następnie roll-out lub akceleracja, czyli osiągnięcie poziomu zaawansowania, który może skutkować nawiązaniem współpracy biznesowej z PGNiG. 

 Liczymy na zgłoszenia od startupów, których projekty będą odpowiadać na wyzwania technologiczne spółek z naszej grupy. Uczestnicy mogą liczyć na współpracę ekspertów z grupy kapitałowej PGNiG. Dla młodych przedsiębiorców i naukowców szczególnie atrakcyjna przy przygotowaniu projektu może okazać się możliwość korzystania z naszych zasobów – zaznacza Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu PGNiG SA ds. rozwoju. 

Oferta inkubatora skierowana jest do młodych naukowców i początkujących przedsiębiorców. Bardziej doświadczeni innowatorzy mogą wziąć udział w Warsztatach Innowacyjnych Pomysłów oraz w programie akceleracyjnym MIT Enterprise Forum Poland, w które również zaangażowana jest grupa PGNiG.

Zobacz także: Echa sprzeciwu PGNiG ws. OPAL. Ekspert: ,,Polska zrobi Europie przysługę"

Reklama

Komentarze

    Reklama