Gaz
PGNiG dostarczy prawie 80 mln m3 gazu spółce Euroglas Polska
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zawarło umowę ze spółką jednego z największych producentów szkła w Europie. W ciągu 15 miesięcy PGNiG dostarczy firmie Euroglas Polska Sp. z o.o. blisko 80 mln m3 gazu ziemnego.
To kolejny kontrakt pomiędzy obiema firmami. Euroglas Polska jest klientem PGNiG SA od 2008 roku. Nowa umowa wejdzie w życie 1 października br. i będzie obowiązywała do 1 stycznia 2019 roku. Gaz zostanie przeznaczony na bieżące potrzeby produkcyjne.
– Jesteśmy jednym z największych producentów szkła w Polsce. Naszą ambicją jest dalszy rozwój produkcji oraz zwiększenie sprzedaży na rynku polskim i rynkach europejskich. W tym celu potrzebujemy stabilnych i pewnych dostaw gazu, które od lat zapewnia nam PGNiG. Nowa umowa gwarantuje naszej firmie zakup gazu w konkurencyjnych cenach, opartych na rynkowych mechanizmach jego zakupu – powiedział Piotr Noga, Dyrektor Generalny Euroglas Polska Sp. z o.o.
Do końca 2018 roku Euroglas Polska planuje oddać do użytku drugą linię produkcyjną szkła płaskiego. Dzięki nowej inwestycji spółka znacznie zwiększy dobową produkcję szkła płaskiego. Stanie się w ten sposób jednym z największych producentów tego rodzaju szkła nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Inwestycja przyczyni się jednocześnie do wsparcia rozwoju gospodarczego województwa łódzkiego oraz utworzenia nowych miejsc pracy.
– Euroglas Polska to jeden z naszych strategicznych klientów. Blisko dekada współpracy to okres, który pozwala zweryfikować profesjonalizm i wiarygodność partnera biznesowego. Podpisana umowa jest potwierdzeniem satysfakcji z usług PGNiG i dobrej współpracy. Jesteśmy firmą pierwszego wyboru dla każdego podmiotu oczekującego bezpieczeństwa dostaw gazu i konkurencyjnych warunków – powiedział Maciej Woźniak, Wiceprezes Zarządu PGNiG SA ds. handlowych.
Euroglas Polska jest jednym z czterech zakładów produkcyjnych Euroglas, należących do koncernu Glas Trösch z siedzibą w Szwajcarii. Euroglas jest czołowym producentem szkła płaskiego float, szkła ekstra białego, szkła laminowanego oraz szkła z powłokami ciepłochronnymi i przeciwsłonecznymi.
Zobacz także: Przywódcy Trójmorza: kluczowym wyzwaniem dla inicjatywy są pieniądze
Zobacz także: Putin: Amerykański gaz droższy od rosyjskiego