PGNiG dostarczy gaz dla Grupy Maspex

1 czerwca 2021, 16:49
flame-580342_1920(2)
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Spółka PGNiG Obrót Detaliczny dostarczy Grupy Kapitałowej Maspex blisko 60 mln m sześc. gazu do końca 2023 roku- poinformowała we wtorek spółka.

Spółka podała, że nowy kontrakt zakłada, że roczne dostarczy do producenta żywności 28,5 mln m sześc. gazu ziemnego. "Taka ilość gazu wystarczyłaby do ogrzania około 20 tysięcy domów jednorodzinnych przez rok" - wskazała.

Jak zaznaczył cytowany w komunikacie prezes PGNiG Paweł Majewski, zapotrzebowanie na ekologiczny gaz ziemny w polskim przemyśle sukcesywnie wzrasta i jest przekonany, że ten trend utrzyma się w kolejnych latach. "Jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na rosnące potrzeby polskich przedsiębiorstw, między innymi dzięki konsekwentnej dywersyfikacji dostaw gazu do naszego kraju oraz rozbudowie infrastruktury gazowej" - dodał.

image

 Reklama

Według Bogdana Tyrybona z Grupy Maspex, gaz ziemny to ekologiczne i uniwersalne paliwo, które doskonale sprawdza się w firmie produkującej żywność. "Z powodzeniem wykorzystujemy je w naszych zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w różnych częściach Polski" - wskazał.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24