Papież Franciszek: świat potrzebuje porozumienia ws. klimatu

7 stycznia 2019, 12:58
blessing-of-children-604358_1920
Fot.: Pixabay

Papież Franciszek w przemówieniu do korpusu dyplomatycznego apelował o pilne znalezienie porozumienia ws. ochrony środowiska i zmian klimatu. Mówił, że w świetle konsensusu osiągniętego na konferencji w Katowicach potrzebne jest bardziej stanowcze zaangażowanie państw.

Podczas spotkania z ambasadorami akredytowanymi przy Stolicy Apostolskiej papież powiedział: "Pośród kwestii, co do których szczególnie pilne jest znalezienie porozumienia w łonie wspólnoty międzynarodowej, znajduje się problem ochrony środowiska i zmian klimatycznych".

"W tym zakresie, w szczególności w świetle konsensusu osiągniętego na niedawnej międzynarodowej konferencji klimatycznej COP24, która odbyła się w Katowicach, pragnę wyrazić życzenie bardziej stanowczego zaangażowania państw oraz umocnienia współpracy w pilnym zwalczaniu niepokojącego zjawiska globalnego ocieplenia" - dodał Franciszek.

"Ziemia należy do wszystkich, a konsekwencje jej eksploatacji spadają na całą populację światową, ze skutkami bardziej dramatycznymi w niektórych regionach" - mówił.

W tym kontekście wymienił Amazonię.

ML/PAP

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24