Reklama

Wiadomości

Ile autobusów zasili jedna morska turbina wiatrowa? Nowy kalkulator pozwała to sprawdzić

Autor. Canva

Ile pociągów SKM, pomp ciepła czy telefonów komórkowych może zasilić jedna morska turbina wiatrowa przez godzinę swojej pracy? Spółka Baltic Power stworzyła kalkulator, dzięki któremu z łatwością można to sprawdzić.

Reklama

Na stronie internetowej https://balticpower.pl/kalkulator-mocy/index.html dostępny jest kalkulator, dzięki któremu każdy może sprawdzić, ile energii dostarczy zarówno jedna turbina, jak i cała morska elektrownia wiatrowa o mocy 1,2 GW.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Do wyboru jest 12 możliwości urządzeń elektrycznych, od laptopów i smartfonów, aż po gospodarstwa domowe i pociągi SKM. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, że jedna godzina pracy morskiej turbiny wiatrowej pozwala na naładowanie aż 147 samochodów elektrycznych, a cała farma wiatrowa pozwala na naładowanie w godzinę ponad 11 tysięcy pojazdów.

Morska elektrownia wiatrowa BalticPower powstaje we współpracy Grupy Orlen oraz Northland Power. Farma o mocy 1,2 GW ma zostać uruchomiona w 2026 roku i będzie mogła zasilić nawet 1,5 miliona gospodarstw domowych.

Reklama

Komentarze

    Reklama