Reklama

OZE

Tracker fotowoltaiczny, czyli farmy z jeszcze lepszą wydajnością

Autor. Corab

Zapewnia do 30 proc. więcej energii niż klasyczne instalacje PV, doskonale sprawdza się na farmach fotowoltaicznych i jest produkowany w Polsce. Taki jest Tracker WS T-001 - fotowoltaiczny system nadążny który oferuje olsztyńska firma Corab.

Reklama

To nowoczesne urządzenie zostało docenione przez klientów i branżę. W trakcie targów Enex 2022, System WS T-001 zdobył Medal Targów Kielce w kategorii „Konstrukcje OZE". Czym charakteryzuje się to urządzenie? Jakie funkcje spełnia? Kto powinien się nim zainteresować?

Reklama
Autor. Corab
Reklama

- Farmy fotowoltaiczne stały się bardzo popularne, Dział badań i rozwoju Corab przygotował rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w oczekiwania rynku.System CORAB TRACKER WS T-001 to ruchoma konstrukcja PV która skierowana jest przede wszystkim podmiotów zainteresowanych budową farm. Podczas kieleckich targów Enex nasze rozwiązanie spotkało się z aktywnym zainteresowaniem obecnych i przyszłych użytkowników tego rodzaju obiektów*. - powiedział Wiesław Szałkowski, dyrektor działu sprzedaży w Corab.*

Automatyka i łatwość obsługi

- Tracker dysponuje funkcją śledzenia promieniowania słonecznego poprzez optymalne ustawienie modułów. System oparty na jednej osi, jest w pełni automatyczny i bezobsługowy. Wyróżnia go m.in. łatwość montażu, możliwość zastosowania różnych modułów fotowoltaicznych oraz użycie zaawansowanego zespołu czujników monitorujących aurę. Wszystko po to, aby osiągnąć maksymalne uzyski z instalacji - podkreśla Paweł Wiktorowicz, kierownik działu wsparcia sprzedaży w Corab.

Autor. Corab

Jakość i innowacyjność

Konstrukcja fotowoltaiczna oferowana przez Corab sprawdza się podczas kapryśnej pogody. Kiedy nadchodzi wichura, mgła, czy leje rzęsisty deszcz - tracker WS T-001 przechodzi automatycznie w najbardziej odpowiedni i bezpieczny tryb. Dodatkowo potrafi wykorzystać wodę opadową do mycia zainstalowanych paneli fotowoltaicznych.

Całością funkcjonowania systemu zarządza centralny komputer, który na bieżąco komunikuje się ze stacją pogodową oraz GPS i decyduje o najwłaściwszym ustawieniu trackera. Jeden komputer może obsłużyć do 200 stołów, gdzie każdy z nich może używać do 56 modułów fotowoltaicznych.

Wsparcie dla modułów bi-facial

Trzeba zaznaczyć, że w ofercie Corab znajdują się moduły bifacjalne marki Encor, które doskonale współpracują z trackerem i pozwalają osiągnąć pożądane efekty z działania systemu nadążnego.

- Opracowaliśmy system, który wyróżnia się małą liczbą komponentów. To sprawia, że wyróżnia się bezawaryjnością i trwałością. Nasze rozwiązania, sprawiają, że tracker ustawia moduły wzglądem rzeczywistego promieniowania słonecznego - zaznacza Paweł Wiktorowicz.

Autor. Corab

Dla centralnej Polski zastosowanie trackera wiąże się według producenta ze zwiększeniem uzysków o około 29 proc. w porównaniu do optymalnie ustawionej instalacji naziemnej.

Warto podkreślić, że Corab poddał urządzenie niezależnym badaniom. Według opinii uzyskanej w Instytucie Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk: „System nadążny z modułami bifacjalnymi jest w stanie w ciągu roku wygenerować od 22,6 do 28,4 proc. energii więcej niż instalacja o stałym kącie z modułami jednostronnymi".

WS T-001 został przetestowany pod względem bezpieczeństwa użytkowania, czego potwierdzeniem są certyfikaty bezpieczeństwa CE i TUV. Nie bez znaczenia jest fakt wysokiej odporności na korozję trackera, którego konstrukcja pokryta została specjalną powłoką Magnelis.

YouTube cover video

Więcej informacji na temat oferty CORAB – wiodącego europejskiego producenta konstrukcji fotowoltaicznych oraz dystrybutora produktów renomowanych marek branży PV można znaleźć pod adresem: www.corab.pl

Materiał sponsorowany

Reklama

Komentarze

Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.
    Reklama