Reklama

OZE

Chińczycy zbudują Ukrainie elektrownie słoneczną

Fot.:Pixabay
Fot.:Pixabay

Firma Jiangsu Seraphim Solar System Co., Ltd. (zwana dalej Seraphim) ogłosiła pozyskanie umowy na dostawę na potrzeby monumentalnego projektu solarnego na Ukrainie o mocy 246 MW. Projekt realizuje największa w kraju grupa energetyczna DTEK. Instalacja będzie jak do tej pory największą ukraińską elektrownią energii odnawialnej. Wykonawcą EPC jest firma CMEC, a Seraphim jest wyłącznym dostawcą modułów.

Wielkoskalowa elektrownia fotowoltaiczna o mocy 246 MW powstanie w Dniepropietrowsku w środkowej części Ukrainy. Polikrystaliczne, wysoko wydajne moduły 330 W firmy Seraphim o łącznej mocy 246 MW trafią na plac budowy przed końcem sierpnia. Po uruchomieniu elektrowni będzie ona dostarczać elektryczność do ponad 100 000 mieszkańców, jednocześnie zmniejszając emisję dwutlenku węgla o 300 000 ton rocznie. Co więcej, ogromny projekt jest symbolem postępów Ukrainy w zakresie zrównoważonego rozwoju i przyspiesza wpływ gospodarki czystej energii w Ukrainie i całej Europie Wschodniej.

„Seraphim jest szczególnie dumny z tego, że jest wyłącznym dostawcą modułów na potrzeby tego przełomowego projektu. Decyzja ta jest nagrodą za długie lata ciężkiej pracy i potwierdza globalne uznanie zaufanego procesu produkcji Seraphim, w tym także naszego obrazu marki. Elektrownia słoneczna o mocy 246 MW w jasny sposób podkreśla energetyczne ambicje Ukrainy. Bardzo cieszymy się z tego, że nasze wysokie standardy i profesjonalne usługi przynoszą faktyczne wartości klientom” - skomentował Polaris Li, prezes firmy Seraphim.

Jako szybko wschodzący rynek energii solarnej Ukraina charakteryzuje się dużym potencjałem. Ukraiński Rząd opublikował cel na rok 2020 w zakresie zwiększenia udziału energii odnawialnej w porównaniu do całkowitego zużycia energii z 3,8% do 11%. Rząd inwestuje 3 miliardy euro (3,4 miliarda USD) w rozwój projektów solarnych. Ukraina od dawna jest jednym z najbardziej wartościowych rynków firmy Seraphim. W zeszłym roku firma sprzedała moduły o łącznej mocy 1,2 MW firmie Izmail na potrzeby innego przełomowego projektu. W przyszłości Seraphim będzie nadal aktywnie uczestniczyć w ukraińskim procesie rozwoju energii solarnej.

ML/PAP

Reklama
Reklama

Komentarze