Synthos i Vattenfall zainteresowane farmami wiatrowymi na Bałtyku

19 października 2020, 10:42
1022097482_ed066ad52e_c-7
Fot. Andreas Klinke Johannsen / Flickr
Energetyka24
Energetyka24

Synthos i Vattenfall podpisały protokół ustaleń w celu zbadania możliwości współpracy w branży morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i krajach bałtyckich.

„Uważamy, że współpraca między przedsiębiorstwami przemysłowymi i energetycznymi jest ważnym krokiem naprzód w realizacji naszego celu, jakim jest umożliwienie życia bez paliw kopalnych. Po rozmowie z zespołem Synthos jest to coś, do czego oboje jesteśmy bardzo zgodni ” - powiedział Catrin Jung, szef działu morskiej energetyki wiatrowej Vattenfall.

„Zrównoważony rozwój i wzrost udziału energii bezemisyjnej w produkcji przemysłowej to najważniejsze cele Grupy Kapitałowej Synthos. Z tak doświadczonym partnerem, jakim jest Vattenfall, możemy zmienić polską gospodarkę i urzeczywistnić głęboką dekarbonizację ” - dodaje Zbigniew Warmuz, prezes Synthos.

Dzieje się to zaledwie kilka dni po podpisaniu przez kraje nadbałtyckie deklaracji o współpracy w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej. „Jesteśmy wdzięczni, że wszystkie kraje bałtyckie podpisały deklarację o opracowaniu opłacalnego i przyjaznego dla środowiska wykorzystania morskiej energii wiatrowej. To duży krok w kierunku rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku i klimatu ”- mówi Catrin Jung. (Synthos)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24