Reklama

Ropa

Orlen: uruchomiono pierwszy punkt dla aut zasilanych wodorem

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

​Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został właśnie uruchomiony na niemieckiej stacji Koncernu działającej pod marką star, w miejscowości Mülheim. To kolejny etap realizacji strategii segmentu Detalu PKN Orlen, uwzględniającej globalne metatrendy i zmierzającej do zapewnienia klientom jak najszerszej oferty. Partnerem projektu jest Air Liquide, światowy lider w dziedzinie paliw gazowych, technologii i usług dla przemysłu.

Wejście PKN Orlenw nowy obszar biznesowy oprócz korzyści dla klientów, ma przynieść cenne doświadczenie na przyszłość, które pomoże w rozwoju sprzedaży paliw alternatywnych na stacjach w Polsce. Z uwagi na bogate doświadczenie i rozbudowaną infrastrukturę,  Spółka zdecydowała o przeprowadzeniu programu pilotażowego tankowania wodorem na rynku niemieckim.
 
,,Doskonale zdajemy sobie sprawę z dynamicznych zmian zachodzących na rynku paliw oraz w całym naszym otoczeniu. Co oczywiste niosą one ze sobą wiele wyzwań, ale również szans, które chcemy wykorzystywać. Wprowadzanie programów pilotażowych dla różnych technologii pozwala nam zdobywać niezbędne doświadczenie w obszarze infrastruktury, logistyki ale także modelu sprzedażowego czy obsługi klienta. Dzięki temu zyskujemy gotowość do szybkiego reagowania i wychodzenia naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom klientów" – powiedział  Zbigniew Leszczyński, członek zarządu ds. sprzedaży w PKN ORLEN
 
 
Według ekspertów zaletą technologii wodorowej jest przede wszystkim przyjazność względem środowiska, stosunkowo duży zasięg pojazdów napędzanych wodorem – do około 500 km na jednym zbiorniku – oraz krótki czas tankowania.
 
Jeżeli chodzi o rynek paliw alternatywnych, PKN Orlen z powodzeniem testuje również rozwiązania z zakresu elektromobilności. W ramach  współpracy z firmą Tesla na stacjach Grupy Orlen funkcjonują punkty ładowania elektrycznego samochodów tego producenta: w Polsce na stacji Orlen w Kostomłotach oraz w Katowicach, przy ul. Murckowskiej i w  Niemczech, w miejscowościach Grimmen w Meklemburgii - Pomorze Przednie i Uckerfelde w Branderburgii.

Komentarze