• Partner główny
    Logo Orlen

Strona główna

Orlen ponownie wybrany najlepiej zarządzaną firmą w Polsce

  • Fot. allispossible.org.uk / Flickr

PKN Orlen ponownie okazał się najlepiej zarządzaną firmą w Polsce – wynika z rankingu „Best managed companies in CEE 2015”, przygotowanego przez brytyjski magazyn ,,Euromoney”. Niezależni analitycy, reprezentujący duże banki, firmy konsultingowe oraz instytuty naukowe z całego świata, wyróżnili koncern między innymi za ambitne plany rozwoju i  wysokie kompetencje zarządcze. Warto podkreślić, że w ostatnich tygodniach, to już drugie prestiżowe wyróżnienie dla polskiego potentata.

Co roku, na prośbę brytyjskiego magazynu ,,Euromoney”, specjaliści z dziedziny finansów i zarządzania oceniają strategię działania wiodących przedsiębiorstw regionu, a na podstawie ich opinii przygotowywane jest zestawienie, którego zwycięzca otrzymuje tytuł najlepiej zarządzanej firmy w poszczególnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. To już drugie wyróżnienie w ostatnich tygodniach, które potwierdza silną pozycję PKN Orlen nie tylko wśród polskich przedsiębiorstw, lecz również wśród firm Europy Środkowo- Wschodniej.  W opublikowanym pod koniec sierpnia zestawieniu międzynarodowej grupy Coface, na pierwszym miejscu na liście 500 największych spółek w tej części Europy znalazł się właśnie PKN ORLEN, wyprzedzając zdecydowanie pod względem przychodów swojego węgierskiego odpowiednika, firmę MOL.

„Cieszy mnie fakt, że nasza konsekwencja w realizacji ambitnych celów rozwojowych po raz kolejny zyskuje uznanie w oczach międzynarodowych ekspertów rynku kapitałowego. Założenia zapisane w wieloletniej strategii Koncernu pozwalają nam bez przeszkód funkcjonować w dynamicznie zmieniającym się środowisku i elastycznie reagować na trudne do przewidzenia warunki makroekonomiczne. To zwiększa naszą wiarygodność w oczach interesariuszy i potwierdza pozycję w tej części Europy.” – mówi Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN Orlen. 

Ranking ,,Euromoney” (prestiżowego magazynu poświęconego europejskim rynkom finansowym) jest sporządzany od 2005 roku. Koncern z Płocka pojawił się w nim  po raz pierwszy już rok później. Od tego czasu spółka była pięciokrotnie wskazywana jako najlepiej zarządzana firma w Polsce. W tegorocznej edycji plebiscytu udział wzięła rekordowa liczba 447 ekspertów reprezentujących duże banki, firmy konsultingowe oraz instytuty naukowe specjalizujące się w rynkach Europy Środkowej i Wschodniej.

Zobacz także: Polska bez rosyjskiej ropy? Strategiczny kontrakt Orlenu zagrożony

Zobacz także: Orlen powalczy o przejęcie węgierskich stacji paliw

Komentarze (1)

  1. oszukany.

    Nikt tak precyzyjnie nie okradał polskich kierowców jak Orlen. Moje gratulacje złodzieje.