Orlen chce sprzedawać produkty on-line. Ruszają analizy rynku

11 maja 2021, 15:59
550_800_crop__p0admi_Czesipolubilistacji5833331
Fot.: PKN Orlen
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


PKN Orlen planuje przeprowadzenie analizy rynku wśród dystrybutorów i hurtowników w zakresie zakupu i logistyki produktów pozapaliwowych oferowanych w ramach sprzedaży on-line za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej w modelu dropshippingowym na potrzeby płockiego koncernu.

W związku projektem, dotyczącym zakupu i logistyki produktów pozapaliwowych oferowanych w ramach sprzedaży on-line, PKN Orlen ogłosił zapytanie o informację – zgłoszenia w ramach tego postepowania można składać do 17 maja.

Jak wyjaśniono w ogłoszeniu, zapytanie o informację „ma na celu analizę rynku oraz jest pierwszym etapem wyboru dystrybutorów, hurtowników w zakresie zakupu i logistyki produktów pozapaliwowych oferowanych w ramach sprzedaży on-line za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej lub aplikacji mobilnej w modelu dropshippingowym na potrzeby PKN Orlen”.

„Przedmiotem projektu jest wyłonienie oferenta, który zapewni dostępność wybranych kategorii produktów pozapaliwowych oraz ich logistyki do wskazanych przez Orlen punktów dostaw w ramach sprzedaży on-line za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej lub aplikacji mobilnej” – uściślono w dokumentacji postępowania.

image

 

Odnosząc się do przykładowego zakresu przyszłej współpracy, płocki koncern wymienił m.in. współpracę w modelu B2B „w połączeniu z realizacją zamówień klientów sklepu internetowego Orlen w modelu dropshippingowym”, dostawy towarów do punktu wskazanego zgodnie ze złożonym zamówieniem oraz obsługę i realizację zwrotów lub reklamacji. Jedną z opcji wskazanych w dokumentacji obecnego postępowania jest także „zapewnienie możliwości systemowego śledzenia przesyłek realizowanych przez oferenta dla zamówień klientów sklepu internetowego należącego do Orlen”.

W zapytaniu o informację w zakresie zakupu i logistyki produktów pozapaliwowych oferowanych w ramach sprzedaży on-line, PKN Orlen zastrzegł, iż udostępnienie danych logistycznych oraz możliwość złożenia ofert handlowych będzie możliwe w drugim etapie procesu, w ramach zamkniętego postępowania.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
statech@wp.pl
wtorek, 11 maja 2021, 20:28

Ja w sklepie internetowym kupował bym chętnie paczkowane artykuły spożywcze. Skoro robi to zagraniczne Glovo to dlaczego nie może być Orlen ?

at
wtorek, 11 maja 2021, 23:40

Jest dość spora oferta, która Orlen, mógłby zaoferować. Generalnie do tego darmowa dostawa do punktów Orlen + Ruch i punkty Vitay jako bonus i Orlen jest w domu. Bardzo ciekawe i mam nadzieję, że wypali. A przynajmniej da rozpęd nowej usłudze Orlen Paczka. Liczę, że docelowo pojawią się też kurierzy z dostawą pod wskazany adres a nie tylko do punktu.

Tweets Energetyka24